امروز: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ [2021/09/21]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 36686 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۳:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

نشست نقد و بررسی کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی برگزار می‌ شود

خبرایران: به همت پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی سازمام مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها(سمت) نشست نقد و بررسی کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی به صورت مجازی برگزار می‌ شود.
نشست نقد و بررسی کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی برگزار می‌ شود

به گزارش  خبرایران از روابط عمومی سازمان سمت، به همت پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی سازمام مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها(سمت)  نشست️ نقد و بررسی کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی به صورت مجازی برگزار می‌ شود.

این نششت با حضور مولفان پرویز نصیری و امیر حاج سلمانی و سخنرانان محمدرضا قانع ️عضو هیأت علمی مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و لاله صمدی ️عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد برپا می شود.

این نشست با دبیری عبدالرضا نوروزی چاکلی ️عضو هیأت علمی دانشگاه شاهد برگزار می شود.

نشست یادشده چهار‌شنبه ۶ اسفندماه از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸ در فضای مجازی به آدرس https://b2n.ir/170679 برگزار می شود.

در معرفی این اثر آمده است: علم اطلاعات و دانش شناسی با پدیده اطلاعات، رفتار اطلاعاتی، ذخیره و بازیابی و جریان حاکم بر آن ها سر و کار دارد. تحلیل و پردازش این اطلاعات نیازمند استفاده از روش های آماری است که بخش اعظم آن ها در قالب تحلیل شاخص های علم سنجی است؛ لذا ضرورت دارد دانشجویان و محققان رشته علم اطلاعات و دانش شناسی به تبحّر کافی در کاربرد روش های آماری دست یابند. آنچه کتاب حاضر را از منابع مشابه متمایز می کند، پرهیز از مطالب تئوری غیر ضروری، پیوستگی آنها، بیان ساده همراه با مثال های کاربردی و نرمافزاری است که امکان درک بهتری از مفاهیم را فراهم آورده است.

کتاب آمار در علم‌سنجی و علم اطلاعات و دانش‌شناسی تألیف پرویز نصیری و امیر حاج سلمانی به همت سازمان سمت در سال 1396 منتشر شده است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب