امروز: دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ [2021/01/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 36399 تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در نشست خبری طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان اعلام شد؛

قبادی:درحوزه لباس کودک و نوجوان نیازمند برنامه‌ریزی‌های کلان درکشورهستیم/هاکوپیان:با توجه به ظرفیت‌های گسترده تاریخی و جغرافیایی عرق ملی را در کودکانمان بیدار کنیم/ پدرام: باید نگاه تخصصی به جریان طراحی لباس برای نوزادان، کودکان و نوجوان داشته باشیم

خبرایران: دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با شعار«از کودکی خوب بپوشیم» از ۱۸ تا ۲۲ دی‌ماه 97 در تالار آیینه فرهنگستان هنر واقع درخیابان ولیعصر، نبش خیابان طالقانی برگزارمی‌شود.
قبادی:درحوزه لباس کودک و نوجوان نیازمند برنامه‌ریزی‌های کلان درکشورهستیم/هاکوپیان:با توجه به ظرفیت‌های گسترده تاریخی و جغرافیایی عرق ملی را در کودکانمان بیدار کنیم/ پدرام: باید نگاه تخصصی به جریان طراحی لباس برای نوزادان، کودکان و نوجوان داشته باشیم

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان» صبح امروزشنبه 15دی‌ماه 1397باحضور«حمیدقبادی»دبیرکارگروه ساماندهی مدولباس کشورورئیس شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان،«مینو پدرام» دبیردومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان ، «سومبات هاکوپیان» رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان پارچه و لباس ، جمعی از اعضای شورای سیاست‌گذاری ، هیئت داوران دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان و اصحاب رسانه در ساختمان انجمن طراحان لباس و پارچه ایران برگزارو دراین نشست خبری «حمید قبادی» دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با شاره به سیاست‌های مهم کارگروه از زمان تأسیس و آغاز به کارآن اظهارداشت: بنا داریم تا از ظرفیت‌های غیردولتی و تشکل‌های خصوصی بهره گیریم و در همین راستا، اجرای دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان را به انجمن طراحان پارچه و لباس ایران سپردیم .

دبیرکارگروه ساماندهی مدولباس کشورتصریح کرد:معتقدیم اگر قرار است پیشرفتی حاصل شود، نیازمند همراهی بخش خصوصی هستیم. چرا که استقلال و تخصصی کردن فعالیت‌های مد و لباس کشور از دیگر اهداف ما بوده و در این بین حجم قابل توجهی از مصرف گروه‌های کالایی در بخش کودک و نوجوان است.

وی با انتقاد از روند همراهی سایر دستگاه‌ها و نهادها با جریانات مد و لباس کشورخاطر نشان کرد: در برخی موارد شاهد مقاومت‌هایی نیز از سوی بخش‌های مختلف بوده‌ایم.

قبادی با تأکید برعملکرد نامطلوب و ناکافی حوزه بهداشت و درمان در زمینه تأمین لباس کودکان و نوجوان عنوان داشت: در حالی که یکی از عوامل مهم ایجاد سرطان در افراد به مقوله لباس مربوط می‌شود، لازم است به مشکلات زیستی و بهداشتی ناشی از پوشاک در گروه‌های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان توجه کرد.

وی درخصوص ایجاد زیرساخت‌های تأمین ملزومات سبک زندگی دربرنامه ششم توسعه تأکیدکرد: تمامی دستگاه‌های کشور، به شکل شرعی و عرفی مسئولیت اجتماعی نسبت به این جریان دارند و در همین فرصت بر این نکته تأکید می‌کنم که کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، پولی برای سرمایه‌گذاری و مشارکت ندارد و در تمام این سال‌ها اگر توفیقی حاصل شده، مدیون همکاری‌ها و مشارکت‌ها هستیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان ابرازداشت: ما در حوزه لباس کودک و نوجوان نیازمند برنامه‌ریزی‌های کلان در کشور هستیم. امروز 20 برند فعال در این زمینه در کشور مشغول به فعالیت هستند اما همچنان حجم نیاز بسیار قابل توجه و بالاتر از تعداد برند در سطح کشور است.

وی با تأکید بر لزوم تبیین نقش لباس در کتب درسی اضافه کرد: از آنجا که آئین نامه برگزاری نمایشگاه لباس دانش‌آموزی در بند 7 شرح وظایف وزارت آموزش و پروش قید شده است، برپایی نمایشگاه و مسابقه طراحی لباس در حوزه دانش‌آموزان به زودی تصویب می‌شود و امیدواریم در ادامه مسیر هر مدرسه یک طراح لباس را در کنار خود داشته باشد تا بتوان از تمامی ظرفیت‌های تاریخی و جغرافیایی مناطق مختلف کشور در این زمینه بهره گرفت.

 

هاکوپیان: با توجه به ظرفیت‌های گسترده تاریخی و جغرافیایی عرق ملی را در کودکانمان بیدار کنیم

سومبات هاکوپیان رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان پارچه ولباس نیزدرادامه این نشست خبری اظهارداشت: مسئولیت برپایی دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان برعهده انجمن طراحان پارچه و لباس است .

رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان پارچه و لباس ابرازداشت: دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با همکاری و همراهی یک تیم متخصص برگزار شده و امید است که برای آینده کشور مفید باشد.

وی با اشاره به اصالت شعار جشنواره و عنوان «از کودکی خوب بپوشیم» عنوان داشت: لازم است این حس نیاز را در کودکانمان به وجود آوریم و با توجه به ظرفیت‌های گسترده تاریخی و جغرافیایی، عرق ملی را در کودکانمان بیدار کنیم. در این راستا لازم است که از هم‌اکنون دولتمردان به بخش خصوصی اعتماد کنند و در این عرصه، سپردن برگزاری دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان به بخش خصوصی را به فال نیک می‌گیرم.

هاکوپیان خاطر نشان کرد: ایرانیان در طول تاریخ و به ویژه طی قرن اخیر نشان دادند که توانمندی‌های بسیاری دارند پس همانطور که علی‌رغم تمام بی‌مهری‌ها به صنعت فرش، هر ایرانی به داشتن فرش دست‌باف در خانه‌های خود افتخار می‌کند پس امیدواریم در آینده این حس خوب در عرصه مد و لباس نیز برای هر ایرانی ایجاد شود.

 

پدرام: باید نگاه تخصصی به جریان طراحی لباس برای نوزادان، کودکان و نوجوان داشته باشیم

مینو پدرام دبیردومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان نیز در ادامه این نشست خبری با اشاره به رشد 30 تا 35 درصدی آثار رسیده به دبیرخانه دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان اظهارداشت: سال گذشته 375 اثر به دبیرخانه رسید اما در این دوره بالغ بر 500 اثر واصل شد که البته بخش عمده آثار به حوزه طراحی لباس اختصاص داشت.

دبیر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با اشاره بر لزوم نگاه تخصصی به جریان طراحی لباس برای نوزادان، کودکان و نوجوان عنوان داشت: هر چند که بحث توجه به برند در این حوزه کمتر مطرح است اما بیشترین واردات پوشاک نیز به لباس کودک و نوجوان اختصاص دارد که این میزان به 40 درصد از کل واردات رسیده است.

وی با تأکید بر موضوعاتی همچون روانشناسی، بهداشت و ایده‌آل گرایی در امر پوشش فرزندان اضافه کرد: لباس دارای ابعاد فرهنگی است و در زمینه کودک و نوجوان، این دغدغه افزایش می‌یابد به همین دلیل امیدواریم که در آینده نزدیک، ایام برگزاری جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان در تقویم رسمی کشور ثبت شود.

پدرام درخصوص بخش‌های مختلف جشنواره ابرازداشت: بخش اصلی این رویداد به نمایش آثار منتخب رسیده به دبیرخانه جشنواره اختصاص دارد که توسط هیئت داوران برای عرضه معرفی شده‌اند. بخش ویترین ملی به نمایش محصولات برخی از برندهای مطرح در حوزه لباس کودک و نوجوان اختصاص یافته و مسابقه زنده طراحی با حضور 20 گروه 4 نفره، بخش دیگر این رویداد است.

 

بنابراین گزارش، دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با شعار«از کودکی خوب بپوشیم» از ۱۸ تا ۲۲ دی‌ماه 97 در تالار آیینه فرهنگستان هنر واقع درخیابان ولیعصر، نبش خیابان طالقانی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند طی این روزها از ساعت 10 تا 19 از آثار به نمایش درآمده بازدید کنند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب