امروز: شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ [2021/04/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 35714 تاریخ انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

شهردار منطقه یک اعلام کرد؛

رفیوژ سبز خیابان شریعتی وارد فاز پایانی شد

خبرایران : رفیوژ سبز خیابان شریعتی حدفاصل بلوار صبا تا پل شهید آیت اله صدر همزمان با دهه مبارک فجر وارد فاز سوم و نهایی شد و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
رفیوژ سبز خیابان شریعتی وارد فاز پایانی شد
به گزارش خبرایران از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار کرد: در راستای اجرای طرح رفیوژهای سبز در معابر شهری شمال تهران با هدف توسعه فضای سبز و همخوانی آنها با وضعیت اقلیمی منطقه یک، فاز سوم و پایانی رفیوژ سبز شریعتی همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب آغاز شد.
 
شهردار منطقه یک گفت: با توجه به اقلیم منطقه یک و قرار گرفتن آن در دامنه های البرز می طلبد وضعیت منطقه سبزتر از وضعیت امروز آن باشد بر همین اساس مقرر شد در معابری که امکان دارد، فضاهای سبز در رفیوژهای میانی با رعایت ملاحظات فنی و ترافیکی، انتخاب فضای سبز مناسب، استفاده از گونه هایی که محدودیتی برای دید رانندگان ایجاد ننماید و به خطوط فعلی خیابان تعرض نشود، تقویت شود.
 
موسوی تصریح کرد: عملیات فنی و عمرانی این مسیر توسط معاونت مربوطه با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به طول یک هزار و ۲۰۰ متر آغاز شده است که در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا نیمه اسفند سال جاری  آماده بهره برداری می شود. 
 
شهردار منطقه یک افزود: اقدامات اجرایی این طرح شامل تخریب آسفالت، رویه برداری، خاکبرداری، اجرای جدول گذاری و المان های شهری از قبیل آبنما، نور پردازی، آبیاری قطره ای و کاشت گل و گیاه است که عملیات زیباسازی و فضای سبز آن پس از اتمام اقدامات عمرانی با هماهنگی و همکاری معاونت خدمات شهری ومحیط زیست انجام خواهد شد.
 
این مقام مسئول افزود: فاز اول رفیوژ سبز خیابان شریعتی حدفاصل میدان قدس تا خیابان شهید موسیوند و فاز دوم آن تا بلوار صبا اجرا و فاز سوم آن نیز آغاز شده است که با اتمام آن هر فردی که از خیابان شریعتی در محدوده منطقه سه و زیر پل شهید آیت‌اله صدر، وارد منطقه یک می شود می تواندحال و هوای طبیعت و زیبایی این منطقه را بیشتر حس کند.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب