امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ [2018/12/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 35642 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

وزیر امور خارجه مطرح کرد؛

پولشویی مانند همه دنیا در ایران هم وجود دارد/ باید با پولشویی برخورد لازم صورت گیرد/ پولشویی از سوی گروه‌های مواد مخدری و فسادهای موجود در کشور صورت می‌گیرد /

خبرایران: وزیر امور خارجه گفت: من به عنوان فردی که همواره از نظام جمهوری اسلامی دفاع کرده‌ام می‌گویم که در ایران مانند همه دنیا پولشویی وجود دارد، اما امیدوارم با تصویب لوایحی که توسط دولت به مجلس ارائه شده، جلوی رخنه این کار را بگیریم.
پولشویی مانند همه دنیا در ایران هم وجود دارد/ باید با پولشویی برخورد لازم صورت گیرد/ پولشویی از سوی گروه‌های مواد مخدری و فسادهای موجود در کشور صورت می‌گیرد /

به گزارش خبرایران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پس از حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: سؤالات نمایندگان ملت در نشست این کمیسیون بسیار گسترده بود به طوری که از فعالیت وزارت خارجه در حوزه‌های اقتصادی تا روابط با همسایگان و تعیین سفرا را شامل می‌شد.

وی افزود: سؤالات نمایندگان ملت بسیار مفید بود، تعدادی از سؤالات در خصوص پولشویی بود و من اعلام کردم که حرف‌هایم در این خصوص کاملاً واضح است و برخی از حرف‌هایی که در صحبت من وجود نداشت، از سوی برخی افراد دیگر مطرح شده ا ست.
وی ادامه داد: ‌من به عنوان فردی که همواره از نظام جمهوری دفاع کرده‌ام و همه جا واقعیت‌ها را گفته‌ام اعلام می‌کنم که این واقعیت که پولشویی در ایران به مانند همه کشورها وجود دارد به معنای همراهی ما نیست. مهم آن است که با پولشویی برخورد لازم صورت گیرد.
ظریف افزود: پولشویی از سوی گروه‌های مواد مخدری و فسادهای موجود در کشور صورت می‌گیرد ضمن اینکه افرادی که فرار مالیاتی دارند هم در مسیر پولشویی فعال هستند.
وی خاطرنشان کرد: آنچه مهم است این است که با تصویب لوایحی که توسط دولت به مجلس شورای اسلامی داده شده است بتوانیم جلوی رخنه این کار را بگیریم، البته گروه‌هایی ممکن است منافعی داشته باشند و به دنبال فضاسازی علیه این کار باشند.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب