امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ [2018/12/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 35635 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

رییس بنیاد مسکن خبر داد؛

انعقاد تفاهم‌نامه ۶۰ میلیاردی بنیاد مسکن و بانک مهر ایران

خبرایران: تفاهم‌نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به ارزش ۶۰ میلیارد تومان به منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن مناطق روستایی به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه ۶۰ میلیاردی بنیاد مسکن و بانک مهر ایران

به گزارش خبرایران، علیرضا تابش در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اظهار داشت: هدف هر دو نهاد توانمندسازی و کمک به محرومین و استراتژی ما در بخش مسکن توانمندسازی برای ایجاد مسکن مقاوم و اصولی است.

وی با بیان اینکه برای این کار از منابع گوناگون از جمله ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع بلاعوض دولتی، ۳۰۰۰ میلیارد منابع بانک‌های دولتی و منابع ترکیبی با بنیاد مستضعفین، ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد بهره می‌بریم، گفت: همچنین تفاهم‌نامه‌هایی را با بانک‌های مهر ایران، رسالت و پست بانک امضا کرده‌ایم.

تابش با بیان اینکه قراردادی را سال گذشته با بانک مهر ایران امضا کردیم که به موجب آن ۴۵ میلیارد تومان برای احداث مقاوم سازی و تبدیل به بوم‌گردی ۱۰ هزار واحد مسکونی اختصاص یافت، افزود: امروز نیز قراردادی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان برای اعطای ۱۲ هزار فقره تسهیلات امضا می‌شود که در مجموع این دو قرارداد ۱۰۵ میلیارد تومان برای اعطای ۲۲ هزار فقره وام مسکن روستایی اختصاص می‌یابد.

وی تصریح کرد: در مجموع سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با منابع ۴ هزار میلیارد تومانی احداث می‌شود که سقف این وام برای هر نفر ۲۵ میلیون تومان است و اکثر بانک‌ها در پرداخت این وام شریک هستند و وام بانک مهر ایران به عنوان تکمیلی علاوه بر این وام ارائه می‌شود.

رییس بنیاد مسکن با بیان اینکه منابع وام حوادث نیز امسال بیش از ۳ هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: مناطق محروم و بویژه مرزنشینان در اولویت تسهیلات قرار دارند و در مناطق مرزنشین برای ایجاد مسکن معیشت محور تفاهم‌نامه‌ای با بانک کشاورزی برای اعطای وام جداگانه برای فضای دامی و معیشتی امضا شده است.

تابش درباره وام اعطایی برای افراد خسارت دیده زلزله نیز گفت: سقف وام در بازسازی مناطق خسارت دیده در روستاها ۳۵ میلیون تومان وام و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض است که علاوه بر آن ۱۰ میلیون تومان وام معیشتی و ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی انجام می‌شود که در مجموع وام و بلاعوض به ۵۳ میلیون تومان می‌رسد، همچنین ۱۰ میلیون تومان هم خدمات رایگان مانند سیمان و ... ارائه می‌شود که در مجموع به ۶۳ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

اتمام واحدهای مسکونی روستایی کرمانشاه تا ۲۲ بهمن

وی در مورد مسکن روستایی زلزله زدگان کرمانشاه نیز گفت: ۲۵ هزار واحد احداث کردیم که ۱۲ هزار واحد تخریبی زلزله و ۱۳ هزار واحد بهسازی مسکن روستایی بود که این ۲۵ هزار واحد در مجموع پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد دارد و تا پایان ۲۲ بهمن امسال واحدهای مسکن روستایی به اتمام می‌رسد.

وی تصریح کرد: ۱۱ هزار واحد نیز در شهرها با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در حال احداث است که تا پایان بهار ۹۸ به اتمام می‌رسد و بیش از دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام و ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بلاعوض تاکنون در ۱۶۰۰ روستا و ۸ شهر اختصاص یافته است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب