امروز: چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ [2018/12/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 35621 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۳:۵۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

در دوبلین برگزار شد؛

قرعه‌کشی مقدماتی یورو 2020/ دوباره هلند و آلمان همگروهی شدند

خبرایران: قرعه کشی مرحله مقدماتی یورو 2020، دقایقی پیش انجام شد و طی آن، تیم ها رقبای خود را شناختند.
قرعه‌کشی مقدماتی یورو 2020/ دوباره هلند و آلمان همگروهی شدند

به گزارش خبرایران، یورو 2020 با تمامی رقابت های جام ملت‌های اروپا که تا به امروز برگزار شده ، از چندین حیث تفاوت دارد. در اولین نگاه، این رقابت ها اولین یورویی خواهد بود که دارای میزبان‌های متعدد است. در حقیقت، 12 شهر از سراسر اروپا، میزبانی این رقابت ها را برعهده خواهند داشت که از دوبلین تا باکو را شامل می‌شود.

 

55 تیم در رقابت های مقدماتی حضور خواهند داشت و به علت تعدد میزبانی، کشورهای میزبان نیز برای اولین بار در دور مقدماتی حضور خواهند داشت ولی بیش از دو میزبان در یک گروه قرار نخواهند گرفت. اما از این 55 تیم، 20 تیم از رقابت های مقدماتی راهی یورو خواهند شد و 4 تیم باقی مانده، در حقیقت قهرمان لیگ‌های A تا D لیگ یوفا خواهند بود که از امسال آغاز شده است. در صورتی که تیم قهرمان لیگ در مقدماتی توانسته باشد صعودش را قطعی کند، تیم دوم گروهش به صورت مستقیم به یورو صعود خواهد کرد.

 

5 گروه 5 تیمی و 5 گروه 6 تیمی در این رقابت ها حضور خواهند داشت که قوانین محدود کننده از جمله اختلافات سیاسی باعث خواهد شد تیم‌هایی مثل روسیه – اوکراین و اسپانیا – جبل الطارق در یک گروه قرار نگیرند. دیدارهای مقدماتی نیز در ماه مارس، جوئن، سپتامبر، اکتبر و نوامبر 2019 برگزار خواهند شد.

 

قرعه رقابت های مقدماتی یورو 2020 به شرح زیر خواهند بود:

 

گروه A: انگلیس – جمهوری چک – بلغارستان – مونته نگرو - کوزوو

گروه B: پرتغال – اوکراین – صربستان - لیتوانی- لوگزامبورگ

گروه C: هلند – آلمان- ایرلند شمالی – استونی - بلاروس

گروه D: سوئیس- دانمارک – جمهوری ایرلند- گرجستان – جبل الطارق

گروه E: کرواسی- ولز – اسلواکی- مجارستان - آذربایجان

گروه F: اسپانیا- سوئد- نروژ – رومانی – جزایر فارو - مالت

گروه G: لهستان- اتریش – رژیم صهیونیستی - اسلوونی – مقدونیه - لتونی

گروه H : فرانسه- ایسلند – ترکیه – آلبانی – مولداوی - آندورا

گروه I:  بلژیک- روسیه- اسکاتلند – قبرس – قزاقستان – سن مارینو - لیختن اشتاین

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب