امروز: جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/26]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 35023 تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

قمار بزرگ ترامپ در دور جدید تحریم ها علیه ایران

خبرایران: ترامپ با دور جدید تحریم هایی که علیه ایران شروع کرده وارد یک قمار بزرگ دیگری شده که تاکنون به سمت باخت پیش رفته است.
قمار بزرگ ترامپ در دور جدید تحریم ها علیه ایران

به گزارش خبرایران به نقل از نیویورک تایمز، به دنبال اعمال تحریم های مجدد اقتصادی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا علیه ایران که از اوایل بامداد امروز شروع شد، بار دیگر ترامپ وارد قمار بزرگ دیگری شد.

این بار ترامپ نه تنها به دنبال تغییر رفتار ایران است؛ بلکه به دنبال استفاده از قدرت اقتصادی آمریکا به عنوان چماقی برای همپیمانان بی رغبت خود بمنظور پیوستن به سیاست های ضد ایرانی او است.

همچنین وی در حال قمار کردن بر سر کاهش قابل توجه درآمد نفتی ایران است؛ ضمن اینکه در این تفکر به سر می برد که ایران جرات از سرگیری برنامه غنی سازی سوخت هسته ای خود را نخواهد داشت.  

از طرفی هم دونالد ترامپ در حال شرط بندی بر سر این مسئله است که به دنبال خروج از برجام، بانک ها، تولید کنندگان و شرکت های نفتی اروپایی تحریم ها را نقض نخواهند کرد و ریسک از بازار آمریکا در حال کاهش است.

نیویورک تایمز در سرمقاله خود نوشت، قمار آخر ترامپ آن است که دولت ایران را به نحوی با شکست روبرو کند و مجبور به از سرگیری مذاکرات هسته ای در دوران ریاست جمهوری او شود و اگر این کار را نکند تحت فشارهای اقتصادی زمین گیر می شود.

این در حالی است که اروپایی ها، چینی ها و روس ها که طرف امضاء کننده برجام هستند، وعده عدم تبعیت از آمریکا را داده اند و اروپایی ها اعلام کرده اند که به دنبال ایجاد یک نظام تهاتری برای ادامه خرید نفت از ایران بدون استفاده از دلار هستند.

بر پایه این گزارش، دولت ترامپ در آستانه اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران مجبور به اعطای معافیت واردات نفت از ایران به ۸ کشور شده و وعده رساندن درآمد ایران به صفر در ابتدای تحریم ها تاکنون جامه عمل به خود نپوشانده است.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب