امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 34788 تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

سردار جلالی در نشست خبری اعلام کرد؛

تهدیدات علیه کشورمان به طیفی از تهدیدات غیرنظامی بدل شده /اتکای ما به سلاح‌های تولید داخل است/راهپیمایی اربعین قدرت نرم مسلمانان و با مشارکت ملت‌های مختلف برگزارمی شود/ امروزدشمنان ازحوزه اقتصاد به عنوان میدان جنگی علیه ایران استفاده می‌کنند

خبرایران: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تهدیدات علیه کشورمان به طیفی از تهدیدات غیرنظامی بدل شده و تجمیع همه فشار‌ها برای تحمیل اراده یکی از استراتژی‌های دشمنان علیه ماست. همچنین تهدیداتی تکنولوژیک علیه ما به کار گرفته می‌شود که نمونه‌های زیادی دارد و در جهت نفی حاکمیت سیاسی عمل می‌کند.
تهدیدات علیه کشورمان به طیفی از تهدیدات غیرنظامی بدل شده /اتکای ما به سلاح‌های تولید داخل است/راهپیمایی اربعین قدرت نرم مسلمانان و با مشارکت ملت‌های مختلف برگزارمی شود/ امروزدشمنان ازحوزه اقتصاد به عنوان میدان جنگی علیه ایران استفاده می‌کنند

به گزارش خبرنگارخبرایران،نشست خبری«اعلام برنامه‌های هفته پدافندغیرعامل کشور» بعدازظهر امروز یکشنبه 6 آبان ماه 1397 با حضور«سردارغلامرضا جلالی»رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و اصحاب رسانه برگزارو دراین نشست خبری «سردارغلامرضا جلالی»رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهارداشت: برنامه‌های هفته پدافندغیرعامل کشور از 8  تا 14 آبان با شعار پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی، آغاز می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشورتصریح کرد: درآستانه پانزدهمین سالگرد تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور و ورود به شانزدهمین سال تأسیس این سازمان قرار داریم؛ البته رویکرد ما نسبت به تهدیدات و‌ هشدار در برابر تهدیدات در حوزه‌های مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت دفاع براساس رسالتی که برعهده دارد تمام تجهیزات مورد نیاز را تولید می‌کنند به همین جهت اتکای ما به سلاح‌های تولید داخل است و سازمان پدافند غیر عامل کشور به عنوان یک سازمان هماهنگ کننده میان مردم و سازمان‌ها عمل می‌کند.

سردارجلالی با اشاره به راهپیمایی اربعین حسینی عنوان داشت: راهپیمایی اربعین به عنوان قدرت نرم مسلمانان و با مشارکت ملت‌های مختلف برگزار می‌شود. امام حسین علیه السلام در برابر ظلم قیام کرد و انقلاب اسلامی با پیروی از قیام امام حسین علیه السلام شکل گرفت و در دفاع مقدس رسیدن به کربلا و ایستادگی در برابر دشمن هدف ما شد و ما با استفاده از پیام عاشورا و استفاده از تجارب دفاع مقدس توانستیم داعش را منهدم کنیم.

وی دیدبانی کشور در حوزه تهدیدات غیر نظامی را یکی از وظایف پدافند غیر عامل کشور دانست و ابرازداشت: توسعه توان دفاعی و نظامی کشور مبانی بر توان داخلی موجب شده تا بگوئیم که احتمال جنگ نظامی وجود ندارد. شهرهای موشکی مستحکم و نمایش بخش اندکی از آن موجب شده تا دشمنان ما دچار اشتباه استراتژیک شوند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور تاکید کرد: تهدیدات امروز در ابعاد غیر نظامی است و امروز دشمنان از حوزه‌های مانند اقتصاد به عنوان میدان جنگی علیه ایران استفاده می‌کنند و وزارتخانه اقتصاد آمریکا به وزارت جنگ علیه ایران تبدیل شده است.

وی ادامه داد: تهدیدات علیه کشورمان به طیفی از تهدیدات غیرنظامی بدل شده و تجمیع همه فشار‌ها برای تحمیل اراده یکی از استراتژی‌های دشمنان علیه ماست. همچنین تهدیداتی تکنولوژیک علیه ما به کار گرفته می‌شود که نمونه‌های زیادی دارد و در جهت نفی حاکمیت سیاسی عمل می‌کند.

سردار جلالی افزود: تهدیدات ترکیبی از دیگر موضوعات تهدیدات علیه ما هستند. بخشی از آن عملیات روانی است که از طریق رسانه‌ها انجام می‌شود و بخش دیگری از آن ناامیدسازی و اقداماتی از این دست است که به حوزه امنیت شناختی مربوط می‌شود به عنوان مثال بخشی از مردم ما را به این نتیجه می‌رساند که بروند و ریال را به دلار تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: تهدیدات این حوزه مردم محور هستند و بر شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها اتکا دارند. همچنین ما در آماری به این نتیجه رسیدیم که ۷۰ درصد تهدیدات در حوزه شناختی قرار دارد که زیربنای اقتصادی ما را هدف گرفته است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآورشد: تهدیدات علیه کشورمان به طیفی از تهدیدات غیرنظامی بدل شده و تجمیع همه فشار‌ها برای تحمیل اراده یکی از استراتژی‌های دشمنان علیه ماست. همچنین تهدیداتی تکنولوژیک علیه ما به کار گرفته می‌شود که نمونه‌های زیادی دارد و در جهت نفی حاکمیت سیاسی عمل می‌کند.

وی ادامه داد: باید از تهدید درک واحدی داشته باشیم و ممکن است علایق سیاسی متفاوت داشته باشیم، اما باید در برابر دشمن مشترک منسجم باشیم و یک چهره واحد ارائه دهیم؛ به خصوص که سازمان پدافند غیر عامل یک سازمان حاکمیتی است نه سیاسی.

سردار جلالی با اشاره به ارائه طرحی به مجلس شورای اسلامی برای حضور سازمان پدافند غیر عامل در برخی شورا‌های عالی کشورعنوان داشت: مجلس با عضویت ما در شورا‌های عالی ترافیک، شهرسازی، گردشگری، ایمنی و زیستی موافقت کرده و درباره حضور در شورای عالی فضای مجازی نیز بنا به تشخیص شورای نگهبان، رهبری انقلاب باید تصمیم گیری کنند که ایشان نیز موافقت کردند.

وی تصریح کرد: با همکاری وزارت نیرو، نفت و قرارگاه خاتم مقرر شد که اولین مرکز ملی دیسپاچینگ گاز را بسازیم که اخیراً از آن بهره‌برداری آزمایشی کردیم و بهره برداری قطعی در این هفته با حضور مسئولان مربوطه در اصفهان انجام می‌شود و پنج دستگاه بومی برای حفاظت از مراکز هسته‌ای و پتروشیمی طراحی و تولید کردیم و در نمایشگاهی که امسال برپا خواهیم کرد پنج محصول استراتژیک پدافند سایبری ملی را ارائه می‌کنیم؛ علاوه بر این باید گفت که امسال توانسته‌ایم یک سوم سامانه‌های بومی پایه برای پدافند غیرعامل را نیز تولید کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل سپس با اشاره به رزمایش‌های پدافند غیرعامل ابرازداشت: رزمایش کنترل سیگنال رسانی صداوسیما با فرض قطع سیگنال ماهواره‌ای را اجرا خواهیم کرد تا توان زیرساخت‌های زمینی برای سیگنال رسانی در شرایط بحران را ارزیابی کنیم و تدوین طرحی از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس برای ساماندهی شبکه‌های اجتماعی را نیز ما داریم و در این طرح پیشنهاد شده تا هیئتی برای نظارت بر شبکه‌های اجتماعی کشور تشکیل شود که ما نیز عضو آن هستیم، اما اصل ارائه این پیشنهاد متعلق به ما نبوده است.

وی درخصوص اعلام تحریم‌های جدید در ۱۳ آبان از سوی آمریکا هم عنوان داشت: آمریکایی‌ها از اول سال گفتند ما یک تابستان داغ داریم، الان در آبان ماه هستیم و راهبرد آن‌ها در تابستان شکست خورد، زیرا اطلاعات غلط از طرف منافقین باعث ایجاد رویکرد غلط برای آن‌ها شد بنابراین اگر آن‌ها امروز فقط از اعمال فشار صحبت می‌کنند این نشانه نوع عقب‌نشینی آمریکایی است البته باید اذعان کرد که استراتژی آمریکا هم مبتنی بر جنگ روانی است.

سردارجلالی افزود: اگر سوئیفت بدون دلار در جهان راه اندازی شود قطعا استفاده از ظرفیت دلار برای آن‌ها آسیب‌پذیر خواهد بود،امروز بسیاری از کشور‌ها اعلام آمادگی کردند تا دلار را از مبادلات خود کنار بگذارند که اگر این کشور‌ها جمع شوند و خواسته خود را عملی سازند، سوئیفت بدون دلار ایجاد خواهد شد از سوی دیگر قدرت تاب آوری دلار هم پایین است.

وی خاطرنشان کرد: برابر تهدیدات آمریکا اقدامات مقاوم سازی، مصون سازی، تمرین، رزمایش و مانور را انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم آمادگی‌های خود را ارتقا دهیم، درباره تحولات پیش آمده در شبکه‌های اجتماعی،این شبکه‌ها دیگر یک پیام رسان صرف نیستند، چون در آن‌ها مبادلات بانکی و حتی اشتغال هم ایجاد شده است؛ البته هیچ وقت نمی‌پذیریم که برای نظام پولی و اشتغال ما در جایی تصمیم‌گیری شود که سازوکار آن در داخل کشور نیست، زیرا این موضوع نقض حاکمیت ملی را در پی دارد و این در حالی است که نقض حاکمیت ملی را نمی‌پذیریم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی و سازمان پدافند غیرعامل در این حوزه نگاه واحدی دارند که باید حاکمیت ملی در شبکه‌های اجتماعی شکل بگیرد و اگر جنگی صورت بگیرد مسئولیت راهبری دستگاه‌های اجرایی با این سازمان است که به همین منظور مرکز فرماندهی و کنترلی برای آن ایجاد کرده‌ایم.

وی در پایان سخنان خود گفت: اخیرا هم نسل جدیدی از ویروس استاکس‌نت را که به صورت چند تکه بود و به صورت غیرفعال قصد ورود به سامانه‌های ما را داشت کشف کردیم؛ ویروس‌هایی که هر چند غیر فعال بودند، اما ممکن بود با دستوری فعال شوند و خطراتی برای ما ایجاد کنند.

بنابراین گزارش، برنامه‌های هفته پدافندغیرعامل کشوراز 8  تا 14 آبان با شعار پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی، آغاز خواهد‌شد.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب