امروز: پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 34697 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مهدی نیکدل در نشست خبری اعلام کرد؛

اموال بدهکاران به صندوق ذخیره فرهنگیان مورد شناسایی قرارگرفت/ هزار میلیارد تومان از بدهی ها وصول شده/ اموال بدهکاران مصادره شده و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته/ هنوز 18 درصد فرهنگیان شاغل عضو صندوق نیستند

خبرایران: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: خبرهای خوبی در مورد وصول بدهی های صندوق ذخیره فرهنگیان در راه است که البته با هماهنگی قوه قضاییه همه کارها صورت می گیرد.
اموال بدهکاران به صندوق ذخیره فرهنگیان مورد شناسایی قرارگرفت/ هزار میلیارد تومان از بدهی ها وصول شده/ اموال بدهکاران مصادره شده و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته/ هنوز 18 درصد فرهنگیان شاغل عضو صندوق نیستند

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «صندوق ذخیره فرهنگیان» عصرامروز چهارشنبه 2 آبان ماه 1397 درحاشیه «پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و دهمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری» درجزیره کیش با حضور« مهدی نیکدل» مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ،«دکتر امید علیجانی» مدیرعامل گروه ساختمانی معلم از شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان ،«عباسعلی قدیریان» معاون برنامه ریزی صندوق ذخیره فرهنگیان و اصحاب رسانه برگزار ودراین نشست خبری « مهدی نیکدل» مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اظهارداشت: اموال بدهکاران به صندوق ذخیره فرهنگیان مورد شناسایی قرارگرفته و بخشی از اموال بدهکاران مورد شناسایی واقع شده و اشخاص بدهکار با اقدامات مستمر و پیگیری در حضور مرجع قضایی به تخلفات خود اعتراف کرده اند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: بخشی از بدهی ها و اموال و دارایی ها شناسایی شده و ظرف این مدت افزون بر هزار میلیارد تومان از بدهی ها ، وصول شده است.

وی عنوان داشت: ورشکستگی در مورد بانک سرمایه موضوعیت ندارد چرا که بر طبق قانون تجارت بانک ها با نظام دیگری رو به رو هستند این در شرایطی هستند که این بانک تافته جدا بافته از سیستم بانکی نیست و به لحاظ عملکردی گرچه در گذشته اتفاقاتی برای آن رخ داده که ناشی از نظارت بهینه بوده اما اکنون وضعیت متفاوت شده است.

وی ابرازداشت: مطابق با مصوبات بانک مرکزی سهام صندوق در بانک سرمایه باید به کمتر از 10 درصد برسد و هم اکنون ما 47.6 درصد سهام این بانک را در اختیار داریم که تلاش برای واگذاری آن آغاز شده و امیدواریم با همکاری بانک مرکزی این موضوع محقق شود.

نیکدل خاطرنشان کرد:اموال بدهکاران مصادره شده و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته است. ضمن اینکه با برخی از بدهکاران نیز مصالحه شده و اگر فردی از زندان آزاد شود با او نیز مصالحه خواهد شد وخبرهای خوبی در مورد وصول بدهی های صندوق ذخیره فرهنگیان در راه است که البته با هماهنگی قوه قضاییه همه کارها صورت می گیرد.

وی با اشاره به استقرار سیستم حاکمیت شرکتی افزود: این سیستم برای شفافیت هر چه بیشتر مستقر شده و البته اطلاعات نیز به صورت شفاف در حال ثبت است اما به هر حال نهادهای بازرسی دیگر در صندوق ذخیره فرهنگیان مستقر نیستند و هیچ نهاد ناظری اکنون نماینده ندارد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان  تاکید کرد: هنوز 18 درصد فرهنگیان شاغل عضو صندوق نیستند و برخی سهم کمتر از 5 درصد دارند این در شرایطی است که هر بازنشسته ای از فرهنگیان که به صندوق معرفی شود در ظرف کمتر از دو تا سه ماه پرداختی به وی صورت می گیرد. ضمن اینکه شفاف سازی کامل در این خصوص انجام شده تا هیچ گونه ابهامی در این رابطه وجود نداشته باشد

 

علیجانی: اقتصاد مسکن در شهریور امسال نسبت به شهریور 96 حدود 73 درصد رشد داشته است

دکتر امید علیجانی مدیرعامل گروه ساختمانی معلم از شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در این نشست خبری اظهارداشت: با توجه به بر هم خوردن کسب و کار شرکت های ساختمانی و فضای رقابتی موجود با پارادایم جدیدی در بازار مسکن مواجه هستیم به نحوی که اقتصاد مسکن در شهریور ماه سال 97 نسبت به شهریور ماه سال 96 حدود 73 درصد در قیمت واحدهای مسکونی رشد داشته است.

دکترعلیجانی  ادامه داد: رشد قیمت مسکن در کلان شهرها بیش از 40 درصد و از نیمه دوم سال 96 رونق نسبی در بازار مسکن شکل گرفته ضمن اینکه در شهریور ماه کمترین حجم معاملات در پنج سال اخیر شکل گرفته اما افزایش بها به طور متوسط 40 درصد بوده است.

وی عنوان داشت: نهاده های تولید در صنعت ساختمان همراه با افزایش بوده به نحوی که بهای زمین 40 درصد، دستمزدها 20  درصد، مصالح 17 درصد و هزینه پروانه و مالیات 25 درصد افزایش داشته است. ضمن اینکه ما در بازار مسکن شاهد منحنی رکود و رونق هستیم و عدم انطباق سیکل رونق و رکود به نحوی پیش رفته که عرضه کاهش و تقاضا انباشت شده است.

مدیرعامل گروه ساختمانی معلم تاکید کرد : امکان فروش واحدهای مسکونی وجود نداشته پس قیمت بالا رفته ضمن اینکه برای دومین بار در کشور تلاطم آنقدر زیاد بوده که تقاضای مصرفی زودتر از تقاضای سرمایه ای از بازار خارج شده است.

وی افزود: در تهران افزایش قیمت مسکن به نحوی است که کوچ افراد به شهرک های اقماری رشد داشته و قیمت در شهرهای جدید رو به افزایش است و مادامی که متغییرهای اثرگذار در بازار مسکن به ثبات نرسد تلاطم بازار مسکن ادامه دارد ضمن اینکه ثبات متغییرهای اثرگذار و سیاست های دولت را شاهد هستیم و از سوی دیگر افزایش هزینه ساخت و مشکل نقدینگی افسارگسیخته به چشم می خورد.

دکترعلیجانی  درپایان سخنان خود گفت: سال گذشته متوسط نرخ هر واحد متر مربع واحد مسکونی 4 میلیون تومان بوده که امسال به 8 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است ضمن اینکه اقبال به واحدهای کم متراژ نیز همچنان وجود دارد. این در شرایطی است که 423 هزار واحد مسکونی معامله شده که 71 درصد آنها بالای 100 متر بوده و سازنده ها روی واحدهای بالای 100 متر تمرکز داشته اند.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب