امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 34666 تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

سازمان نوسازی شهر تهران برگزار می کند؛

مسابقه بازآفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران - تبریز

خبرایران: سازمان نوسازی شهر تهران برای نیل به ایده های برگزیده در زمینه طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز اقدام به برگزاری مسابقه کرده است.
مسابقه بازآفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران - تبریز

به گزارش یران از خبراروابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران،  از سال 1323 که ساخت راه آهن تهران – تبریز از مبدأ ایستگاه مرکزی راه آهن تهران آغاز شد، این خط به عنوان یکی از مهمترین مسیرهای ارتباط دهنده پایتخت ایران به سایر نقاط به شمار می‌آمد. رفته رفته محله‌های شهری در پیرامون این خط شروع به شکل‌گیری کردند که در فاصله سه دهه بعد، این مسیر در میانه محله‌های مسکونی منطقه 17 شهر تهران قرار گرفت و با گسترش شهر تهران از حوزه جنوب غربی – به ویژه در منطقه 18 این خط را به عنوان لبه‌ای جدا کننده مطرح نمود.

مهاجرت‌های مداوم از سایر نقاط شهری و روستایی به تهران و مکان‌گزینی این جمعیت در بخش‌های پیرامونی شهر تهران، از جمله مناطق 17 و 18 و عدم ساماندهی اطراف خط آهن، همراه با کیفیت پایین محیط و نیز مسائل و مشکلات اجتماعی، از جمله عواملی بود که در سال 1386 منجر به انتقال این خط به مسیر زیرسطحی و آزاد سازی عرصه فوقانی شد. عملیات انتقال این خط به سطح زیرین تا سال 1392 ادامه یافت و این تونل در خردادماه 1392 به بهره‌برداری رسید.

با زیرزمینی شدن خط آهن در مناطق 17 و 18، به طول 9 کیلومتر، با وجود بروز برخی آسیب‌ها، فضای شهری گسترده و بی‌نظیری با مساحت حدود 50 هکتار برای بازآفرینی شهری محور یادشده و حوزه نفوذ آن فراهم آمد که در مقیاس شهری می‌تواند تصویر ذهنی شهروندان از پهنه جنوبی شهر را بهبود و با پوشش نیازمندی‌های محلات دارای بافت فرسوده همجوار، نقش عمده‌ای در توسعه آن‌ها ایفا نماید. اهمیت این موضوع سبب شده‌است برای نیل به ایده‌های برگزیده، طراحی فضای فوقانی تونل خط آهن تهران-تبریز در قالب برگزاری مسابقه و با فراخون عمومی بین‌المللی دنبال شود.

لازم به ذکر است مسابقه "بازآفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز" در دومرحله برگزار خواهد شد و ثبت نام در آن برای افراد حقیقی و حقوقی امکان پذیر است. مراحل برگزاری مسابقه به شرح زیر می باشد:

· در مرحله اول تیم های حقیقی و حقوقی نسبت به معرفی افراد گروه و نیز سوابق مرتبط خود اقدام نموده و کد رهگیری دریافت می نمایند. پس از اتمام مهلت  ارائه مدارک، هیات داوران نسبت به بررسی و ارزیابی اسناد ارایه شده و سوابق گروه های شرکت کننده حقیقی و حقوقی اقدام می نماید. شرکت کنندگان پس از مهلت مقرر با ارائه کد رهگیری می توانند از نتایج ارزیابی و ورود به مرحله دوم مطلع گردند.

· در مرحله دوم، واجدین شرایط با ورود به سایت و دسترسی به اسناد و اطلاعات مورد نیاز در خصوص موضوع مسابقه نسبت به ارائه خروجی های مورد انتظار کارفرما در مدت معین شده اقدام می نمایند.

با توجه به اهمیت و موضوع مسابقه، ضروری است شرکت کنندگان در معرفی افراد همکار به تخصص های مورد نیاز پروژه توجه داشته باشند.

 

جوایز مسابقه:

-   نفر اول مبلغ 1250 میلیون ریال

-   نفر دوم مبلغ 800 میلیون ریال

-   نفر سوم مبلغ 450 میلیون ریال

همچنین با عنایت به برگزاری مسابقه در دو مرحله، پس از بررسی اولیه صلاحیت ها و مستندات ارائه شده، برای 15 نفر از شرکت کنندگان از 100 میلیون ریال و تا 150 میلیون ریال کمک هزینه اهدا خواهد شد.


علاقمندان جهت شرکت و ثبت نام در این مسابقه می توانند از روز شنبه 97/8/5 تا 97/8/15 به پرتال سازمان نوسازی شهر تهران به نشانی(http://Nosazi.Tehran.ir) مراجعه فرمائید.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب