امروز: یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ [2019/03/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 34631 تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد؛

دولت باید هرچه زودتر از تصدی‌گری در صنایع مختلف دست بردارد / دولت صرفا نظارت‌کننده و بخش خصوصی اقتصاد را بچرخاند

خبرایران: پوري حسيني رییس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید، دولت باید هرچه زودتر از تصدی‌گری در صنایع مختلف دست بردارد و شرایط را برای خصوصی‌سازی واقعی آماده‌تر کند. او تاکید می‌کند که دولت باید صرفا نظارت‌کننده باشد و بخش خصوصی اقتصاد را بچرخاند.
دولت باید هرچه زودتر از تصدی‌گری در صنایع مختلف دست بردارد / دولت صرفا نظارت‌کننده و بخش خصوصی اقتصاد را بچرخاند

به گزارش خبرایران، میرعلی‌اشرف عبدالله‌ پوری حسینی در نمایشگاه بورس، بیمه، بانک و خصوصی‌سازی در جزیره کیش، گفت: سازمان خصوصی‌سازی اعتقاد دارد که رشد اقتصادی کشور الزاماتی دارد از جمله این‌که باید دولت خود را از صحنه اقتصاد کشور کنار بکشد چرا که تا زمانی‌که دولت داخل بازی است کسی از آن مسابقه لذت نمی‌برد.

وی افزود: رقابت بخش خصوصی با دولت معنی ندارد. ما به خصوصی‌سازی به این‌که چقدر واگذار شد، نگاه نمی‌کنیم. ما بیش از ۷۰۰ بنگاه را به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم ولی این افتخار ما نیست دولت در بخش‌های مختلف تصدی‌گری می‌کند. دولت پمپ بنزین را مدیریت می‌کند، آلومینیوم تولید می‌کند، آبزی‌پروری می‌کند، حتی کشت گوجه فرنگی را دولت انجام می‌دهد. این موضوع که دولت در همه‌جا تصدی‌گری کند، اصلا صحیح نیست.

رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: بخش خصوصی باید دولت را با احترام کنار بزند. سازمان خصوصی‌سازی بابت خصوصی‌سازی مورد اتهامات زیادی قرار گرفته است. کار ما پر از دادگاه و دادگاه رفتن است. وقتی یک سازمانی این‌چنین شجاعانه برای کنار زدن دولت جلو بیاید، باید از آن حمایت کرد. من گله می‌کنم از اتاق‌های بازرگانی. چرا در مزایده‌های ما شرکت نمی‌کنند؟ چرا وقتی ما در آماج اتهام‌ها قرار داریم، کسی کمک نمی‌کند؟

وی با اشاره به اقداماتی که درباره توزیع سود سهام عدالت شد، گفت: ما با ۴۹ میلیون نفر تماس اینترنتی برقرار کردیم و توانستیم سود سهام عدالت را بدهیم. ما هزاران تراکنش را انجام دادیم که رکورد بی‌نظیری بود. ما به ایرانی می‌اندیشیم که اقتصاد در دست بخش خصوصی باشد و دولت نظارت کند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب