امروز: پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 32478 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

اختیارات جدید بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی تصویب شد

خبرایران: اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد.
اختیارات جدید بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی تصویب شد
به گزارش خبرایران، در آخرین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به‌ ریاست حسن روحانی رئیس جمهور، اختیارات بانک مرکزی برای اجرای برنامه اصلاح نظام بانکی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
 
وزارت اقتصاد موظف شد برای ارائه رفع موانع جذب و تشویق سرمایه‌گذاری، طرح‌های لازم را سریعاً تهیه کند. شورای عالی جهت‌گیری‌های لازم برای برنامه اصلاح نظام بانکی را به‌تصویب رساند.
 
در آغاز این جلسه، رئیس بانک مرکزی در مورد مشکلات ساختاری نظام بانکی و طرح بانک مرکزی برای اصلاح آن گزارشی را به جلسه ارایه کرد و سپس مواد لازم در این زمینه به‌تصویب رسید.
 
همچنین موانع حقوقی و اداری سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد وزارت اقتصاد با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی طرح رفع موانع و جذب و تشویق سرمایه‌گذاری را تهیه و برای تصویب به جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارایه کند.طرح وزارت نیرو و وزارت راه نیز برای تقویت زیرساخت‌های نیروگاهی و تجهیزات ناوگان حمل‌و‌نقل ریلی مطرح شد و تصمیمات لازم برای همکاری و تسریع در اجرای این طرح‌ها اتخاذ شد.
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب