امروز: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ [2019/03/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 32335 تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۴۷:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

مسعود رهبری در نشست خبری اعلام کرد؛

سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش به شکل ملی برگزارمی شود/ سیاست منطقه آزاد تبدیل شدن به یکی از قطب‌های بزرگ تحقق رویدادهای فرهنگی است/ جزیره کیش ظرفیت‌های بزرگی برای رونق فرهنگ و هنردارد/ موضوع اصلی جشنواره سفر و گردشگری است

خبرایران: رئیس سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش گفت: امسال به این نتیجه رسیدیم که جشنواره به شکل ملی برگزار شود و از سال آینده این رویداد فراملی خواهد شد و در گام اول کشورهای سند چشم‌انداز۲۰ ساله اکو که تفاهمنامه‌های خوبی در این زمینه با آن‌ها امضا شده حضور خواهند داشت و در سال‌های بعدی فراتر از این خواهد رفت.
سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش به شکل ملی برگزارمی شود/ سیاست منطقه آزاد تبدیل شدن به یکی از قطب‌های بزرگ تحقق رویدادهای فرهنگی است/ جزیره کیش ظرفیت‌های بزرگی برای رونق فرهنگ و هنردارد/ موضوع اصلی جشنواره سفر و گردشگری است

به گزارش خبرنگارخبرایران٬ نشست خبری «سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش با موضوع سفر و گردشگری با نگاه به دریا» صبح امروزیکشنبه ۱۵ مهر ماه 1397 با حضور «مسعود رهبری» رئیس سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش، «مجید برزگر» نماینده شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش،«ابراهیم حصاری» دبیرسومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش، «کاظم ملایی» مدیر روابط عمومی سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش٬ «علی حسنل»مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اصحاب رسانه، در سالن جلسات دفتر تهران منطقه آزاد کیش برگزارو دراین نشست خبری «مسعود رهبری» رئیس سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش اظهارداشت: جشنواره فیلم کوتاه موج به گام سوم خود رسید و بعد از برگزاری موفق این جشنواره در سال‌های گذشته امروز به مرحله‌ای رسیده است که عنوانش در بین فیلمسازان فیلم کوتاه کشور جا افتاده و تبدیل به یکی از جشنواره‌های ملی شده که هر سال منتظر این رویداد هنری در کیش هستند

رئیس سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش تصریح کرد: جزیره کیش ظرفیت‌های بزرگی دارد که برای رونق فرهنگ و هنرمی‌توان ازآنها استفاده کرد و آرامش مناظر زیبا و فضای خوب جزیره، رفت و آمدها و اسکان هنرمندان بزرگ کشوری در جزیره و سکوت و کم دغدغدگی افراد ساکن دست به دست هم داده تا به مسئله فرهنگ و هنر بیش از مناطق دیگر به آن پرداخت.

وی عنوان داشت: در دوره دولت تدبیر و امید وجه فرهنگی بیش از پیش مطرح شد و سیاست منطقه ازاد این بود که در کنار مسائل و راهکارها بتواند به یکی از قطب‌های بزرگ تحقق رویدادهای فرهنگی تبدیل شود.

رهبری ابرازداشت: در دور اول زیرساخت‌ها فراهم شد و در دور دوم با حضور دکتر انصاری لاری شاهد یک نقطه عطف در شکوفایی این برنامه‌ها در جزیره هستیم. معمولا در جزیره کیش رخدادهای هنری عامه‌پسند بودند و طبیعت گردشگری و تفریحی جزیره و عدم تمایل به ورود به مباحث جدی شرایطی پیش آورد که در عرصه موسیقی، نمایش و فیلم، محتوای آثار در جزیره عامه‌پسند باشند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه که در فضای هنری جزیره فقدانش حس می‌شد پرداختن به هنر جدی بود که در دور جدید مدیریت، فضای جدیدی مهیا شد. در نمایش و موسیقی این اتفاق شکل گرفت و در حوزه فیلم نیز حمایت از سینمای مستقل مدنظر قرار گرفته است.

رئیس سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش اضافه کرد: برای این مسیر رویدادهای هفتگی، رویدادهای ماهانه و سالیانه را در نظر گرفتیم. به طور مثال هر پنجشنبه یک فیلم کوتاه به نمایش در می‌آید و به همراه کارگردان یا عوامل فیلم نقد و بررسی صورت می‌گیرد. همچنین بستر حضور سینمای هنر و تجربه نیز فراهم شده است و 2 فیلم در ماه به نمایش در می‌آید.

وی تاکید کرد: اکران فیلم‌های مستند و سینمای جهان نیز ماهانه اکران دارند. در برنامه سالانه نیز ادامه جشنواره فیلم کوتاه موج مسجل شده و قصد داریم در آینده بعد بین‌المللی هم پیدا کند.

رهبری یادآورشد:امسال به این نتیجه رسیدیم که جشنواره به شکل ملی برگزار شود و از سال آینده این رویداد فراملی خواهد شد و در گام اول کشورهای سند چشم‌انداز۲۰ ساله اکو که تفاهمنامه‌های خوبی در این زمینه با آن‌ها امضا شده حضور خواهند داشت و در سال‌های بعدی فراتر از این خواهد رفت.

وی ادامه داد: موضوع اصلی جشنواره سفر و گردشگری است و در هر دوره آنچه تغییر می‌کند نگاه ویژه به این موضوع است که موضوعات جنبی را در بر می‌گیرد. در این دوره ریاست سازمان مناطق آزاد کشوروبخصوص کیش یکی از ظرفیت‌های مهم نظام جمهوری اسلامی را رونق گردشگران در داخل و خارج دانسته است. سیاست مدیرعامل منطقه آزاد این است که از تمام بسترها و تسهیلاتی که پیش‌بینی شده استفاده شود تا گردشگران داخلی به جای خروج از کشور به این مناطق بیایند .

رهبری افزود: گردشگران خارجی نیز این جزیره را یکی از مقاصد سفر خود بدانند که نیازمند بسترسازی مناسب است و نیازمند برگزاری رویدادهایی که بتواند جذب گردشگر کند. هدف این است که شرایطی فراهم شود تا آثاری تولید شوند که یا ترغیب گردشگران کنند و یا آسیب‌های گردشگری را به زبان فیلم و هنر بیان کنند تا اگر مخاطب آن مدیران تصمیم گیرنده هستند نگاه‌شان تغییر کند.

وی با اشاره به شکل‌گیری زیرساخت‌های لازم برای این دوره از جشنواره تصریح کرد: نسبت به دور اول برگزاری جشنواره چند گام به لحاظ زیرساختی پیش افتاده‌ایم. در این دوره غیر از سالن نمایش قبلی، حداقل 4 سالن نمایش دیگر با کیفیت دالبی در اختیار داریم که یکی در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود و سالن بزرگ خلیج فارس نیز در اختیارمان است که می‌توانیم از سال اینده حضور فیلم‌های خارجی را هم در جشنواره داشته باشیم.

رهبری در مورد همکاری صداوسیمای مرکز استان هم ادامه داد: صداوسیمای کیش به لحاظ تولید محتوا عملکرد خوبی داشته و طی صحبت‌هایی که داشتیم اعلام آمادگی کردند تا نشست‌ها، اختتامیه و رویدادهای جشنواره را پوشش بدهند. این آمادگی را هم اعلام کردند که با رضایت فیلمسازان آثار در بایگانی مرکز قرار گرفته و در ایام مختلف به نمایش در آیند.

 

برزگر: سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش متفاوت در این دوره برگزار می شود.

مجید برزگر عضو شورای سیاست‌ گذاری سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش نیزدرادامه این نشست خبری اظهارداشت: امیدوارم امسال شاهد جشنواره دقیق و منظمی باشیم. دو دوره در این جشنواره به عنوان داورحضورداشتم و دوره‌های خوبی نیز بودند اما به نظر می‌رسید تکلیف جشنواره هنوز مشخص نیست.

وی تاکید کرد: طبق صحبت‌هایی که صورت گرفت در این دوره تصمیم گرفتیم تا تفاوت‌ها را بشناسیم و کیش خودش ما را در این زمینه هدایت کرد. به همین دلیل سفر برای ما موضوع مهم‌تری شد چه در معنای پنهان و چه معنای عامش که گستره فیلم را به کل ایران تعمیم می‌دهد که تنها جنبه توریستی نداشته باشد.

عضو شورای سیاست‌ گذاری سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش عنوان داشت: فکر می‌کنم جشنواره متفاوتی در این دوره داشته باشیم. دریا خیال و واقعیتی است که در ادبیات معاصر و کلاسیک ما وجود دارد و به همین دلیل بخش فیلمنامه را نیز به این دوره اضافه کردیم که می‌تواند به ما که ضعف بزرگ سینمای ما در بخش فیلمنامه است کمک کند و حمایت از آثار هم انجام شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با افزوده شدن این بخش شور و اشتیاق را در بین دوستان دیدم. فکر می‌کنم گستره بزرگ‌تری از سینمای فیلم کوتاه درگیر این جشنواره می‌شوند و فضای حرفه‌ای‌تری را رقم می‌زند و جشنواره پرشوری خواهد شد

 

حصاری: امسال درجشنواره برای بهترین فیلم جشنواره یک جایزه بزرگ تدارک دیده شده است

ابراهیم حصاری٬ دبیر سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش نیز درادامه این نشست خبری اظهارداشت: خوشحالم که دراین دوره نیزحضور دارم و امیدوارم که با رفع کم و کاستی‌های دوره‌های قبل جشنواره بهتری داشته باشیم.

حصاری عنوان داشت: محدویت‌هایی در دوره‌های گذشته داشتیم که امسال برطرف شدند تا در شکل اجرا و محتوا حرفه‌ای‌تر خواهد شد. از اعتماد دکتر رهبری تشکر می‌کنم که این فرصت را به من دادند. یکی از دغدغه‌های من و فیلم‌سازان کیش دیدار با دوستان فیلم‌ساز است که در حوزه فیلم کوتاه در این فضا ایجاد شده و بهترین آن در جشنواره سوم فیلم موج با حضور حداکثری دوستان در این عرصه تکرار شود.

وی ادامه داد: امسال در جشنواره یک جایزه بزرگ جشنواره تدارک دیده شده که بهترین فیلم جشنواره است. همچنین فیلمنامه و فیلم کوتاه 2 بخش اصلی ما هستند و یکی از بخش‌های مهم آن ایجاد فضایی برای علاقمندان در جزیره است تا حمایت و ترغیب شوند و فیلمسازان جزیره نیز حضور داشته باشند.

حصاری یادآورشد: امسال اتفاقات جدیدی رخ خواهد داد. من با پاتوق و دورهمی‌ها معتقدم و تاکید دارم که باید توسط جشنواره اتفاق بیفتد و در تیم اجرایی نیز کاظم ملایی قبول زحمت کرد و مسلما دوستان دیگری را هم در آینده در این جشنواره خواهید دید

وی افزود: شکل اجرای جشنواره نیز امسال کاملا متفاوت خواهد بود و آثار علاوه بر این که در داخل سالن‌ها به نمایش در می‌آیند از داخل سالن‌ها نیز بیرون کشیده شده و اکران فیلم‌ها در کنار ساحل خواهد بود تا قشر بیشتری مخاطب این آثار باشند. حصاری٬ در پایان سخنان خود گفت: ثبت نام در سومین دوره جشنواره فیلم موج از امروز ۱۵ مهرماه آغاز شد. علاقمندان تا ۳۰ آذر ماه برای ثبت نام مهلت دارند و تا ۱۵ دی نیز مهلت ارسال آثار در نظر گرفته شده است. همچنین ۱۵ بهمن ماه نیز اسامی آثار راه یافته به شکل رسمی اعلام خواهند شد و زمان برگزاری جشنواره نیز ۸ تا ۱۱ اسفند ماه در جزیره کیش خواهد بود

 

حسنلو : رویکرد جدید مناطق آزاد توجه به گردشگری است

علی حسنلو٬ مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی علی حسنلو٬ مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در ادامه این نشست خبری اظهارداشت: رویکرد جدید مناطق آزاد توجه به گردشگری است و مستقیم به این موضوع می‌پردازد که ذات اصلی این مناطق است که علاوه بر تسهیلات اقتصادی فضای خوبی برای گردشگری دارند.

حسنلو تاکید کرد: در نظر داریم تا جشنواره‌ها به شکل بیرون از سالن‌های آمفی تئاتر برگزار شوند و در روستاها نیز آثار به نمایش درآیند. به زودی همزمان با روز ملی خلیج فارس جشنواره فیلم اروند را خواهیم داشت که اکران فیلم‌ها علاوه بر فضای مرسوم در کافه‌ها نیز خواهد بود تا محلی‌ها و بومی‌های منطقه نیز با این رویدادها درگیر شوند.

وی در پایان سخنان خود گفت: اقامتگاه‌های بومی و محلی خواهیم داشت و از آنها برای اقامت هنرمندان داخلی و خارجی استفاده خواهیم کرد تا گردشگران با ظرفیت‌های دیگر مناطق نیز آشنا شوند.

بنابراین گزارش؛ سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش٬ با هدف تشویق هنرمندان و سینماگران به تولید آثار متناسب و مطلوب در عرصه سفر و گردشگری٬ از امروز ۱۵ مهرماه ۹۷ ثبت نام خود را آغاز نمود.  

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب