امروز: پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 32017 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۹:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

تعداد عکس های رسیده به نمایشگاه «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی» اعلام شد

خبرایارن:با پایان مهلت ارسال آثار به نخستین نمایشگاه عکس و فیلم «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی»، بیش از 300 قطعه عکس به دبیرخانه این رویداد فرهنگی و هنری ارسال شده است.
تعداد عکس های رسیده به نمایشگاه «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی» اعلام شد

به گزارش خبرایران از ستاد خبری نمایشگاه عکس و فیلم جنگل های هیرکانی، مهلت ارسال آثار به نخستین نمایشگاه عکس و فیلم «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی» تا پایان شهریور اعلام شده بود که با پایان این مهلت تعداد 341 قطعه عکس به دبیرخانه این رویداد فرهنگی و هنری ارسال شده است.

بنابراین گزارش کمیسیون ملی یونسکو ایران با همکاری انجمن سینمای جوانان، به منظور حمایت از منابع طبیعی کشور و در راستای کمک به ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی، نخستین نمایشگاه عکس و فیلم جنگل‌های هیرکانی را در مهرماه سال جاری برگزار می‌کند.

نخستین نمایشگاه عکس و فیلم جنگل‌های هیرکانی با موضوع به تصویر کشیدن وجوه مختلف جنگل‌های هیرکانی حوزه دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان، معرفی ویژگی‌های طبیعی و طبیعت بکر هیرکان، تنوع گونه حیوانات، پرندگان خاص و گونه‌های گیاهی توسط کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، در مهرماه برگزار می‌شود.

این جشنواره با اهداف ارتقای آگاهی‌های عمومی و جوامع محلی به منظور اهمیت حفظ جنگل‌های هیرکانی، ایجاد همبستگی ملی در امر حفظ و نگهداری منابع ملی، توجه به مقوله‌های زیست محیطی و منابع طبیعی، اهمیت حمایت ازمنابع طبیعی ایران، ثبت مناظر بکر و تنوع زیستی مناطق جنگلی هیرکان،ذضرورت مشارکت جوامع محلی در مدیریت جنگل‌ها، مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

فیلم های رسیده به دبیر خانه جشنواره توسط سه تا پنج نفر از هنرمندان و کارشناسان این حوزه ،  بررسی و پس از انتخاب و راه یابی به بخش نمایشگاه عکس و فیلم هیرکانی به نمایش عموم گذاشته خواهند شد.

ستاد خبری نمایشگاه عکس و فیلم جنگل های هیرکانی

 

 

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب