امروز: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ [2018/10/21]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
صنایع غذایی گلها:مجتمع صنایع غذایی گلها
کد خبر: 29524 تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

رئیس­ کل گمرک ایران خبرداد؛

رشد 15 درصدی صادرات کشور پس از راه اندازی سامانه نیما

خبرایران: فرود عسگری رئیس­ کل گمرک ایران از رشد 15 درصدی صادرات کشور پس از راه اندازی سامانه نیما خبر داد و گفت: حجم صادرات کشور در فروردین ماه ­به 3.1 میلیارد دلار رسید.
رشد 15 درصدی صادرات کشور پس از راه اندازی سامانه نیما

به گزارش خبرایران، فرود عسگری ­درباره وضعیت ­تجاری کشور پس از راه اندازی سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی)، اظهارداشت: براساس آمار دریافتی از فعالیت حوزه تجارت خارجی در یک ماهه فروردین به میزان 3.1 میلیارد دلار صادرات با رشد 15 درصدی به ثبت رسید.

وی افزود: همچنین در زمینه ورود کالا به کشور نیز رقم 2 میلیارد و­500 میلیون دلار به ثبت رسید که رشد 7 درصدی داشته است.

رئیس کل گمرک ایران ادامه داد: در حوزه صادرات به غیر از دو حوزه پتروشیمی و میعانات گازی، در بخش سایر کالاها با افزایش 40 درصدی مواجه بودیم که همه این آمار و ارقام نشان دهنده ادامه فعالیت ها پس از راه اندازی سامانه نیما و­با سرعتی بیش از گذشته است.

عسگری در ادامه با اشاره به اینکه امیدوارم این روند مثبت ادامه داشته باشد، گفت: براساس اعلام بانک مرکزی نیز سامانه در حال فعالیت است و تاکنون در این سامانه حدود 5 میلیارد دلار ارز تخصیص داده شده است.

وی درباره روند ترخیص کالاها نیز اظهارداشت: براساس گزارش دریافت شده از بندر امام خمینی (ره) و بندر شهید رجایی که دو مبادی مهم برای ترخیص کالاهای اساسی است، روند ترخیص کالاها به آسانی در حال انجام است.

سامانه «نیما» یا «نظام یکپارچه‌ معاملات ارزی» با هدف تسهیل تامین ارز، ایجاد فضای امن برای خریداران و فروشندگان ارز و امکان ایجاد فضای رقابت صرافان برای تامین ارز متقاضیان راه اندازی شد.

در این سامانه واردکنندگان کالا و خدمات به عنوان متقاضیان ارز، صادرکنندگان کالا و خدمات به عنوان عرضه کننده ارز، واسطه گران شامل بانک‌ها و صرافی‌ها که منابع را از سمت عرضه کنندگان به متقاضیان هدایت می‌کنند و نقش سیاستگذار ارزی حضور دارند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب