امروز: دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ [2018/10/22]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
صنایع غذایی گلها:مجتمع صنایع غذایی گلها
کد خبر: 29351 تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۸:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

جزئیات گفتگوی ترامپ و بیل گیتس افشا شد

خبرایران: دونالد ترامپ به تازگی پیشنهادی به دومین فرد ثروتمند جهان ارائه کرده که به نظر می‌رسد او این پیشنهاد را نپذیرفته است.
جزئیات گفتگوی ترامپ و بیل گیتس افشا شد
به گزارش خبرایران، زمانی که ماه گذشته میلادی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با «بیل گیتس»، بنیانگذار شرکت مایکروسافت ملاقات کرد، همگان کنجکاو بودند که موضوع گفتگوی این دو چه بوده است؟ اما به نظر می‌رسد که در این ملاقات دونالد ترامپ یک شغل جدید به بیل گیتس –که دومین شخص ثروتمند جهان محسوب می‌شود—پیشنهاد کرده بود!

بیل گیتس جزئیات گفتگوی خود با ترامپ را در مصاحبه با وبسایت علمی «stat» افشا کرد و گفت که با رئیس جمهور آمریکا درباره سمت «مشاور علمی» کاخ سفید که از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید همچنان خالی مانده است، گفتگو کرده است.

بنیانگذار مایکروسافت در این خصوص اعلام کرد: به دونالد ترامپ گفتم که خب، شاید بهتر باشد کاخ سفید یک مشاور علمی داشته باشد. او (ترامپ) هم به من گفت که آیا می‌خواهی در این سمت خدمت کنی؟ من هم پیشنهاد او را رد کردم و گفتم که در اینصورت نمی‌توانم به درستی از وقتم استفاده کنم.

مشاور علمی کاخ سفید به رئیس جمهور آمریکا در امور مربوط به فناوری و علم مشاوره می‌دهد و بر «دفتر سیاست علم و فناوری» نظارت دارد.

بیل گیتس همچنین اعلام کرد که در این مذاکره، با ترامپ درباره واکسن جهانی آنفلوانزا هم صحبت کرده و این طولانی‌ترین گفتگویی بود که درباره واکسن آنفلوانزا با رئیس جمهور آمریکا داشته است.

مشخص نیست که آیا ترامپ این پیشنهاد را جدی مطرح کرده است یا خیر؛ اما بیل گیتس در این خصوص گفت: من از او نپرسیدم که آیا حرفش جدی بود یا نه. احتمالا خودش هم نمی‌دانست که حرفش جدی بوده یا خیر. این یک حرف دوستانه بود. او می‌خواست دوستانه رفتار کند.

کاخ سفید تاکنون به درخواست یو اس‌ای تودی برای پاسخ به این مسئله هیچ واکنشی نشان نداده است.

بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ شرکت مایکروسافت را تأسیس کرد و تا سال گذشته ثروتمندترین فرد جهان بود؛ اما امسال در جایگاه دوم ثروتمندترین‌های جهان قرار گرفته است.
 
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب