امروز: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ [2020/11/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 29067 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

دکترقادری در نشست خبری اعلام کرد؛

باید با حمایت جدی ازکالای ایرانی زمینه تولید مناسب ‌تردرکشور فراهم شود/ پنجمین نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی فروش کالایی ندارد/ نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب فرصت مناسبی برای معرفی کالاهای ایرانی به جامعه است

خبرایران: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی شهرآفتاب گفت: باید امسال با حمایت جدی ازکالای ایرانی زمینه تولید مناسب ‌تر درکشورفراهم شود وخودباوری دست یابیم که می‌توان به عنوان تولیدکننده، سرمایه‌گذار و صاحب تکنولوژی نیازهای جامعه هدف را مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید کرد.
باید با حمایت جدی ازکالای ایرانی زمینه تولید مناسب ‌تردرکشور فراهم شود/ پنجمین نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی فروش کالایی ندارد/ نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب فرصت مناسبی برای معرفی کالاهای ایرانی به جامعه است

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری «پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت ‌افزار و تجهیزات مهندسی» صبح امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ماه 1397 با حضور«دکترمحمدرئوف قادری» مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب، «مهردادعالی پورهرسی» رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزار،«حسین برخوردار»عضوانجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار،«مجید اکبری» مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی و اصحاب رسانه درسالن جلسات ساختمان یادمان نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برگزارودراین نشست خبری «دکترمحمدرئوف قادری» مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب اظهارداشت: پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت ‌افزار و تجهیزات مهندسی، از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ تیرماه سال جاری(1397) در محل نمایشگاه بین ‌المللی شهر آفتاب برگزار می ‌شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب تصریح کرد: امسال، سالی متفاوت با سال‌های گذشته است تا با حمایت جدی ازکالای ایرانی زمینه تولید مناسب ‌تر درکشورفراهم شود و باید به این خودباوری دست یابیم که می‌توان به عنوان تولیدکننده، سرمایه‌گذار و صاحب تکنولوژی نیازهای جامعه هدف را مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید کرد.

وی خاطر نشان کرد: امروز فرصتی فراهم شده است تا از وابستگی به واردات فاصله بگیریم و در سال حمایت از کالای ایرانی این فرصت فراهم شده است تا بتوان حمایت از تولیدات ایرانی را در قالب نمایشگاه‌های مختلف برای برقراری تعاملات فنی و مهندسی در تمامی تولیدات کالایی فراهم کرد.

دکترقادری عنوان داشت: لوازم‌التحریر و تجهیزات مهندسی که در داخل کشور تولید می‌شود از کیفیت مناسب برخوردار هستند اما عادت فرهنگی جامعه به مصرف کالاهای خارجی موجب شده تا سرمایه‌گذاران در آن بخش از کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود با مشکلاتی همراه باشد.

وی تاکید کرد:  نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب این فرصت را در سال جاری فراهم می‌کند تا کالاهای ایرانی به جامعه هدف معرفی شوند و طبیعی است که در این میان نقش مهم اتحادیه‌ها و گروه‌های صنفی حائز اهمیت است و می‌توان با برگزاری نمایشگاه‌ها بازار مصرف را برای استفاده از کالاهای ایرانی آماده کرد.

 مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب با اشاره به برگزاری نمایشگاه لوازم‌التحریر و تجهیزات مهندسی ابرازداشت: انتظار از اتحادیه‌ها این است که نمایشگاه جدی گرفته شود تا از فرصت خوب به وجود آمده برای حمایت از کالای داخلی استفاده کرد. وی تاکید کرد: امروز مصالح و منافع بسیاری از تولیدکنندگان در وارد کردن کالای خارجی نیست.

وی اضافه کرد: در نیمه دوم سال گذشته تدابیری برای برگزاری نمایشگاه ها انجام شد تا بتوان از این نمایشگاه حداکثر بهره برداری مناسب را انجام داد به همین دلیل شاهد رشد برگزاری نمایشگاه های انجام شده در نیمه دوم سال ۹۶ بودیم.

دکترقادری ادامه داد: درپنجمین نمایشگاه نوشت افزاروتجهیزات مهندسی فروش کالایی وجود ندارد و هدف ازبرگزاری نمایشگاه های تخصصی فروش نیست بلکه آمادگی برای برگزاری نمایشگاه های فروش ارائه آخرین فناوری وتکنولوژی های روزدنیا توسعه بازار داخلی صادرات محصولات تولید ایرانی وفراهم آوردن زمینه تولید کیفی با قیمت و کیفیت مناسب ازاهداف برگزاری نمایشگاه است.

 

عالی پورهرسی : درحوزه کارافرینی و ایجاد اشتغال باید با تعصب و احساسات برخورد نشود

مهردادعالی پورهرسی رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزارنیز درادامه این نشست خبری اظهارداشت: نمایشگاه نوشت افزاردرفضایی به مساحت۴ هزار مترمربع برگزار می‌شود و ضروری است تا تبلیغات مناسبی برای برگزاری نمایشگاهی متفاوت از سایر نمایشگاه‌هایی که در این زمینه برگزار شده است را فراهم کرد.

رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزارتصریح کرد:در حوزه کارافرینی و ایجاد اشتغال باید با تعصب و احساسات برخورد نشود و بحث برندسازی در صنعت نوشت افزار باید جدی گرفته شود اما این که چند برند جهانی در ایران ظهور پیدا کنند ازدیدگاه بازاریابی جهانی منسوخ شده است.

وی افزود: بزگترین برندهای اروپایی که بیش از ۱۸۰۰ محصول تولیدی را در زمینه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی عرضه می کنند تولید کننده تمامی کالاهای عرضه شده نیستند و به طور میانگین ۲۶ درصد محصولات آنها تولید آن برند است.

عالی پورهرسی یادآورشد: باید با یک شیب ملایم به سمت افزایش تولید کالاها در صنعت نوشت افزاروتجهیزات مهندسی حرکت کرد و به تدریج تولیدات بیشتر کالایی را در دستور کار قرار دارد و خوشبختانه با همراهی که به وجود آمده است قدم به سمت این هدف مهم برداشته شده است.

وی تاکید کرد: با تولیدکننده‌های شناسنامه‌دار همکاری نزدیک‌تری انجام می‌شود تا با مدیریت واردات کالاهایی به کشور وارد شوند که به تولیدکننده داخلی آسیب وارد نشود.

 

برخوردار: باید نگاه جهانی شدن در تولید کالا وجود داشته باشد

حسین برخوردارعضوانجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزارنیزدرادامه این نشست خبری اظهارداشت:به طورحتم پنجمین نمایشگاه نوشت افزارکه درتیرماه برگزارمی‌شودیکی از نمایشگاه‌های موفق است واتحاد بین تولیدکنندگان و واردکنندگان موجب می‌شود تا خروجی مناسب‌تری از این نمایشگاه و بهبود صنعت لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی خارج شود.

برخوردارعنوان داشت: باید نگاه جهانی شدن در تولید کالا وجود داشته باشد و این موضوع با به روزرسانی فرایند تولید و توسعه بازار محقق خواهد شد و برگزاری نمایشگاه فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است تا تولیدات خود را با انواع خارجی مقایسه کرده و برای تکمیل سبد کالایی خود با شرکت‌های خارجی مشارکت کنند.

 

اکبری: کشورهای صادرکننده لوازم التحریر واردات را ممنوع نکرده‌اند  

مجید اکبری مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی نیزدرادامه این نشست خبری اظهارداشت: تمام کشورهای دنیا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که تولید باید در یک مسیر و چشم‌انداز بلندمدت برنامه‌ریزی شود و ۵ سال تجربه برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار نشان داده است که نه حمایت صرف از تولیدکننده داخلی و نه حمایت از کالاهای وارداتی پاسخگوی نیازها خواهد بود و باید با نگاهی همه جانبه به بازار کشور نگریست.

مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی خاطر نشان کرد: نمایشگاه باید محلی برای عرضه محصولات و معرفی فناوری و بازار فروش مناسب باشد و نگاه ما در برگزاری نمایشگاه در راستای شعار سال حمایت از تولیدکنندگانی است که بین آنها رقابت وجود داشته و استاندارد سازی محصول را در دستور کار قرار داده اند.

وی درخصوص سهم تولیدکنندگان ازبازار مصرف نوشت افزار و لوازم التحریر هم تاکید کرد: ۳۰ تا ۳۵ درصد بازار مصرف توسط تولیدات داخلی تامین می شود و حدود ۶۵ درصد نیز با استفاده از واردات تامین می شود.

اکبری در پایان سخنان خودگفت: کشورهایی در حوزه صادرات موفق هستند که واردات را ممنوع نکرده‌اند بلکه از این فرصت برای قابل رقابت کردن محصولات استفاده کرده اند.

بنابراین گزارش، پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت ‌افزار و تجهیزات مهندسی، از تاریخ ۱۲ تا ۱۵ تیرماه سالجاری، در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می ‌شود.

معجون قند و عسل : قند و عسل
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب