امروز: جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ [2019/11/15]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 2846 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۹:۴۵:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

رییس اتاق تهران؛

اجرای مرحله دوم هدفمندی فضای مناسبی برای بخش خصوصی فراهم می کند

یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: جهت گیری اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها در اقتصاد کشور، فضای مناسبی را برای بخش خصوصی فراهم خواهد کرد.
اجرای مرحله دوم هدفمندی فضای مناسبی برای بخش خصوصی فراهم می کند
به گزارش خبر ایران یحیی آل اسحاق روز سه شنبه در چهلمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها، افزود: این اقدام زمینه امیدبخشی را برای آینده ترسیم می کند ضمن آنکه استفاده کارآمد از منابع می تواند کشور را در شرایط مناسبی قرار دهد.

وی درباره رکود حاکم بر بازار گفت: در این خصوص اقتصاد ایران وضعیت خوبی ندارد و باید محرک های عرضه و تقاضا را برای خروج از رکود پیدا کرده و کارهای بنیادی در خصوص آن انجام دهیم.

آل اسحاق تصریح کرد: دولت موضوع مسکن مهر، توجه به صادرات غیرنفتی و صرفه جویی در انرژی را به عنوان سه عامل مهم در این خصوص مورد نظر قرار داده است.

رییس اتاق تهران همچنین اضافه کرد: دولت نسخه عملیاتی برای شرایط فعلی اقتصاد ایران دارد و به نظر می رسد شرایط نیز مثبت و نسخه ای که انتخاب کرده نیز کارآمد است.

وی افزود: هم اکنون اقتصاد ایران آسیب بزرگی به نام رکود تورمی دارد و این از سخت ترین آسیب های اقتصاد ایران است که حل و فصل آن به دلیل دو گانه بودن نوع برخورد کمی سخت به نظر می رسد.

آل اسحاق خاطرنشان کرد: دولت مقوله تورم را کنترل کرده و هم اکنون مساله کشور از رکود تورمی به رکود منتقل شده است و براساس گزارش بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه به 19.2 درصد رسیده اما اصل تورم نیز قرار است، کنترل شود.

رییس اتاق تهران ادامه داد: البته دولت از روش های اقتصادی و کنترل حجم نقدینگی پایه پولی و نرخ ارز توانسته تورم را کنترل کند که این یک نکته مثبت است.

به گفته وی، در تاریخ گذشته ایران نیز تورم وجود داشته اما این تورم از طریق افزایش واردات، راهکاری تعزیراتی و سرکوب قیمتی کنترل شده که متاسفانه بعد از گذشت مدتی این تورم جهش یافته است.

وی در این نشست که نخستین نشست اتاق تهران در سال جاری است، به سیستم بانکی کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون بانک ها حیات خلوت شدند و خود را رقیب بخش خصوصی می دانند که این موضوع به هیچ عنوان صحیح نیست و چنانچه بانک ها این روند را تغییر ندهند، به طور قطع برای آنها فکری خواهد شد و این یک هشدار جدی است.

آل اسحاق بازار سرمایه نیز خود را به نظام بانکی متصل کرده و این هشداری برای این نظام است که باید تغییر کلی در جهت گیری مدیریتی خود انجام دهد و تعامل خود را با مردم و بانک های دیگر بیشتر کند.
 

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب