امروز: پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ [2021/04/22]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 26771 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۴۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

انوشیروان محسنی‌بندپی درنست خبری اعلام کرد؛

نهادینه کردن فرهنگ احساس تکلیف و تعهد در قبال سایرافراد جامعه، ازاهداف جشنواره مسئولیت اجتماعی است/ راه‌اندازی ۳۹ کانکس برای مهدکودک‌ها در مناطق زلزله کرمانشاه / کمک بلاعوض سازمان بهزیستی کشور به هر یک از خانواده های تحت پوشش خود مناطق زلزله زده

خبرایران: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به هر یک از خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور که منزل آنها در زلزله کرمانشاه آسیب دیده ، ۵ تا ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی دولت ومبلغ ۱۰ میلیون تومان نیز از سوی سازمان بهزیستی کشور به عنوان بلاعوض به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود.
نهادینه کردن فرهنگ احساس تکلیف و تعهد در قبال سایرافراد جامعه، ازاهداف جشنواره مسئولیت اجتماعی است/ راه‌اندازی ۳۹ کانکس برای مهدکودک‌ها در مناطق زلزله کرمانشاه / کمک بلاعوض سازمان بهزیستی کشور به هر یک از خانواده های تحت پوشش خود مناطق زلزله زده

به گزارش خبرایران،نشست خبری «جشنواره مسئولیت اجتماعی» صبح امروز26 آذرماه 1396 با حضور«انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشورو اصحاب رسانه در سازمان بهزیستی کشوربرگزار ودراین نشست خبری«انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور   با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ احساس تکلیف و تعهد در قبال سایر افراد جامعه، از اهداف جشنواره مسئولیت اجتماعی است، اظهارداشت: مسئولیت اجتماعی در واقع باید اینگونه تعریف شود که حمایت و احساس تکلیف باید نسبت به افرادی داشته باشیم که از فرصت‌های برابر اجتماعی برخوردار نیستند و یا در اثر سوانح مختلف دچار عارضه هایی چون معلولیت شده‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشورتصریح کرد: وقوع زلزله در استان کرمانشاه برای هموطنان ما در مناطق زلزله زده، شرایط سختی ایجاد کرد و عوامل بهزیستی از همان ساعات اولیه برای حمایت از آسیب‌دیدگان در محل حاضر شدند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات فراگیر و همه‌جانبه بهزیستی کشور در جهت حمایت از آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه، برای کاهش آلام آن‌ها، با اعزام روانشناسان و مددکاران اجتماعی، در قالب ۵۰ تیم محب آغاز شد و هم اکنون نیز این تیم‌ها ارائه خدمات را همچنان انجام می دهند.

محسنی‌بندپی عنوان داشت: راه‌اندازی مهدکودک‌هایی که در جریان زلزله اخیر تخریب شدند در ۳۹ کانکس، از دیگر اقداماتی بود که از سوی بهزیستی کشور در جهت حمایت از کودکان و خردسالان زلزله زده انجام شد. همچنین تاکنون ۱۷ هزار نفر از هموطنان زلزله‌زده کرمانشاهی، از خدمات و حمایت‌های روانی و اجتماعی تیم‌های محب بهزیستی، بهره‌مند شده‌اند.

وی تاکید کرد: احداث مرکز ارائه خدمات توانبخشی در سرپل ذهاب، از جمله اقداماتی است که به گفته بازدیدکنندگان آن، مرکزی اثر بخش در ارائه خدمات توانبخشی به معلولان و افرادی است که به دلیل وقوع زلزله نیازمند اینگونه خدمات هستند.

 محسنی‌بندپی ادامه داد: تاکنون ۳۶۱ کانکس میان مددجویان بهزیستی در کرمانشاه توزیع شده است که ۱۵۰ عدد از آن به زنان سرپرست خانوار و بقیه به معلولان و خانواده‌های دارای فرزند معلول واگذار شده است. راه اندازی و استقرار 2 واحد اورژانس اجتماعی در شهرهای ثلاث باباجانی و دالاهو، جزء دیگر اقدامات سازمان بهزیستی کشور در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه است و در زلزله اخیر کرمانشاه ۱۱۸ نفر دچار انواع معلولیت شده و ۱۸ نفر از این افراد، به ضایعه نخاعی مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به بازدید معاونت امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و رئیس انجمن فیزیوتراپی از مرکز توانبخشی سرپل ذهاب طی روزهای گذشته، عنوان کرد: خدمات توانبخشی برای افرادی که در زلزله اخیر کرمانشاه دچار معلولیت و ضایعه نخاعی شده‌اند را توسعه می‌دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشورابرازداشت: در بحث اسکان دائمی جامعه هدف مددجویان بهزیستی در استان کرمانشاه، بهزیستی با بسیج سازندگی تفاهم نامه ای به امضاء رسانده است که بر اساس آن ساخت و احداث ۱۱۷۵ واحد مسکونی در اولین فرصت آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: به هر یک از خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور که منزل آنها در زلزله کرمانشاه آسیب دیده است، ۵ تا ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی دولت اعطاء خواهد شد و همچنین مبلغ ۱۰ میلیون تومان نیز از سوی سازمان بهزیستی کشور به عنوان بلاعوض به این خانواده‌ها پرداخت می‌شود. همچنین ساخت منزل برای زلزله زدگان کاملاً استاندارد و اصولی انجام می‌شود و منازل جدید در مقابل زلزله ۹ ریشتری نیز مقاوم خواهند بود.

رئیس سازمان بهزیستی کشوراز در دستور کار قرار گرفتن لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در مجلس خبر داد و گفت: مفاد این لایحه از سه‌شنبه در صحن مجلس مورد تصویب قرار خواهد گرفت و تصویب این لایحه حاصل دو سال کار کارشناسی متخصصین و کارشناسان سازمان بهزیستی بود و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، این لایحه خارج از نوبت در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

وی درپایان گفت: ما نسبت به سرنوشت دیگران وظیفه داریم؛ بنابراین آگاه‌سازی جامعه، اقدامات به‌موقع و به‌هنگام و نهادینه کردن فرهنگ مسئولیت اجتماعی را در دستور کار قرار داریم.

بازار فروش ساز
مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب