امروز: سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ [2021/09/21]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 22278 تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲:۱۴:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

فراخوان بیست وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

خبرایران:فراخوان بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با 8 بخش تخصصی برای برگزاری در آذرماه 1396 منتشر شد.
فراخوان بیست وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش خبرایران از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، این فراخوان با یاداشت کوتاهی از مریم کاظمی دبیر جشنواره بیست و چهارم آغاز شده که در آن آمده است : جشنواره بین المللی تئاترکودک و نوجوان بعد از بیست و سه دوره برگزاری ،یک اتفاق موقتی و یک جشن فرخنده چندروزه نیست . یک تاریخ و یک فرهنگ است . تاریخ بخشی از تئاتر ایران که زنجیره سالها کار اجرایی نمایش های کودک ونوجوان رابه هم پیوند داده است و برایمان خاطره انگیز شده است.

وی ادامه یادآور شده : درطول زمان ،جشنواره پالوده شده ، تغییریافته وبه شکل کنونی آن درآمده است واگرازاین منظربه طور یکپارچه به جشنواره نگاه کنیم ،تغییر اجتناب ناپذیر است وباید منتظر تحول ودگرگونی مثبت در سالهای آینده نیز باشیم وخود را موافق وشریک آن بدانیم . با امید به رویدادی پویا به سمت آذرماه 96 پیش می رویم.

بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وانجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می شود ، شعار " کودکی ؛همسفر قصه ها "و هدف تقویت و رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش را چشم انداز برگزاری خود معرفی کرده است.

در این فراخوان اولویت انتخاب مضامین آثار شرکت کننده ، توجه به کیفیت هنری ، اخلاق اجتماعی و خانوادگی ، سنت های دین مبین اسلام، مهرودوستی ، فرهنگ اصیل ایرانی ، شادی و امید واری و توجه درست به مخاطب نمایش اعلام شده است.

بخش های تخصصی جشنواره شامل تئاترکودک ، تئاتر نوجوان ،  تئاتر خردسالان ، تئاتر خیابانی  ، تئاتر بین الملل ، مسابقه نمایشنامه نویسی،  تئاتردانش آموزی و  کارگاه های آموزشی خواهند بود.

مطابق فراخوان  مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی بخش تئاتر خردسالان وتئاترخیابانی  تا تاریخ  31/4/96 ، مهلت ارسال آثارمتقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی مرحله نخست تا تاریخ 1/6/96، مهلت ارسال لوح فشرده نمایش های متقاضی بخش های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ 4/7/96 خواهد بود

 ارزیابی و معرفی طرح های برگزیده بخش تئاترخردسالان وتئاتر خیابانی تا تاریخ 15/5/96 و  مهلت دریافت لوح فشرده طرح های برگزیده بخش تئاتر خردسالان و تئاترخیابانی تا تاریخ 1/7/96 خواهد بود.

 ارزیابی و معرفی آثار برگزیده مرحله نخست مسابقه نمایشنامه نویسی تا تاریخ 20/6/96 و  ارزیابی و معرفی نمایش های برگزیده بخش های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ 22/7/96به انجام خواهد رسید.

هنرمندان تئاتر و گروه های نمایشی می توانند با مطالعه دقیق فراخوان و ارسال فرم پر شده و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره آثار خود را در این جشنواره تخصصی شرکت دهند.

نشانی دبیرخانه همدان، بلوار بعثت،جنب پارک مردم، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان. کد پستی: 6516933634          و شماره تماس :08138386949 و 08132512118- داخلی 127 - نشانی الکترونیکی  festival24children@theater.ir برای ارتباط با هنرمندان اعلام شده است.


 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب