امروز: یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ [2020/02/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 22221 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

احتساب دوره سربازی به عنوان سابقه با پرداخت حق بیمه

خبرایران:مدیر کل امور فنی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی گفت: با پرداخت دو سال حق بیمه دوره سربازی مشمولین به‌عنوان سابقه کار برای افراد محسوب می‌شود.
احتساب دوره سربازی به عنوان سابقه با پرداخت حق بیمه

منصور آتشی در خصوص احتساب دوره سربازی به عنوان سابقه کار گفت: براساس قانون مصوب شده در مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی هیئت وزیران مدت خدمت نظام‌وظیفه و حضور داوطلبانه در جبهه کلیه مشمولین قانون تأمین اجتماعی با پرداخت حق بیمه دوره سربازی، به‌عنوان سابقه کار محسوب می‌شود.

وی افزود: مشمولین قانون تأمین اجتماعی با دارا بودن شرایط مقرر قانونی از جمله بیمه‌پردازی در زمان ارائه تقاضا و داشتن دو سال سابقه بیمه و همچنین پرداخت حق بیمه متعلقه وفق ضوابط مقرر در ماده ۳ آیین‌نامه اجرایی به نسبت کسر ۷ درصد از ۳۰ درصد حق بیمه شده و کسر ۲۳ درصد از ۳۰ درصد سهم دولت امکان‌پذیر می‌شود.

مدیر کل امور فنی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی خاطر نشان کرد: متقاضیان موصوف در صورت تمایل به احتساب سوابق مذکور می‌توانند جهت انجام فرایند مربوطه به آخرین شعب محل پرداخت حق بیمه مراجعه کرده و پس از ارائه درخواست و احراز شرایط مقرر زمینه اقدام لازم در احتساب دوره سربازی به عنوان سابقه کار از سوی شعب فراهم گردد.

وی عنوان کرد: در صورت عدم توانایی بیمه‌شده در پرداخت حق بیمه به‌صورت یکجا امکان تقسیط آن تا حداکثر ۱۲ قسط وجود دارد.

آتشی در خصوص کمبود کارگزاری تأمین اجتماعی یادآور شد: در حال حاضر ۲۰۰ کارگزاری در سراسر کشور در محدوده جغرافیایی ۱۳۳ اداره کل تأمین اجتماعی استان‌ها مشغول به فعالیت هستند که امیدواریم این تعداد با توجه به برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده تا پایان سال ۹۶ به ۳۰۰ کارگزاری افزایش یابد.

وی در پایان گفت: سازمان تأمین اجتماعی ارائه خدمات غیرحضوری (اینترنتی) را به‌عنوان رویکرد اصلی کار خود قرار داده است و در نظر دارد در صورت توجیه اقتصادی و اجتماعی این اقدام را با تأسیس کارگزاری عملی کند.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب