امروز: شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ [2021/04/17]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 2009 تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۵:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

واکنش رییس شورای شهر به گزارش نهایی فاجعه جمهوری؛

رییس سازمان آتش نشانی استعفا دهد/کوتاهی آتش نشانی در این فاجعه محرز است

با گذشت یک هفته از تمدید مهلت رییس شورای شهر تهران، سرانجام گزارش نهایی فاجعه جمهوری قرائت شد.
رییس سازمان آتش نشانی استعفا دهد/کوتاهی آتش نشانی در این فاجعه محرز است

به گزارش خبر ایران ، احمد مسجد جامعی" درباره محتوای این گزارش گفت: سه کمیسیون نظارت، خدمات شهری و بحران هر کدام گزارشی را از این حادثه تهیه کرده بودند که با تلفیق این گزارش و حذف بخشهایی از آن گزارش نهایی داده شد.

رییس شورای شهر تهران  صراحتاً اعلام کرد: "بر اساس این گزارش نهایی، شورا خواستار تقویت و تجهیز ناوگان آتش نشانی و اصلاح و تغییر مدیریت این سازمان شده تا با روی کار آمدن مدیریت کار آمد مشکلات این سازمان حل شود."اشاره مستقیم رییس شورای شهر تهران به "ناکارآمدی" در سازمان آتش نشانی در حالی صورت می گیرد که در هنگام قرائت گزارش اولیه تنش هایی در شورای شهر میان موافقان و مخالفان این گزارش رخ داد. "محمد حقانی" یکی از مخالفان آن گزارش گفت که گرایش های سیاسی اعضای شورای شهر مانع شده که مقصر اصلی این فاجعه معرفی شود. هر چند می توان دلیل عملکرد حامیان محمد باقر قالیباف، را در گزارش شهرداری تهران از فاجعه خیابان جمهوری مشاهده کرد. گزارشی که در اقدامی عجیب "نردبان" را مقصر مرگ دو زن اعلام کرد. اما پس از گزارش شهرداری، کارگروه ویژه وزارت کشور در گزارش به رییس جمهوری اعلام کرد که آتش نشانی در این فاجعه کوتاهی داشته است. همزمان یکی از بستگان قربانی فاجعه جمهوری به روزنامه شرق اعلام کرد که شهرداری در محل این حادثه تغییراتی ایجاد کرده و چند درخت جدید در آن جا کاشته تا عدم استفاده از تشک نجات را توجیه کند. تا کنون هیچ یک از مسئولان شهری تهران این خبر را تکذیب نکرده و مهدی چمران، رییس پیشین و عضو فعلی شهرداری هم روز گذشته از این اقدام بی اطلاعی کرد و گفت: "درخت را در باغچه می کارند نه زیر ساختمان و در پیاده رو. " او همچنین گفته بود که گزارش جدیدی در راه نیست و همان گزارش پیشین به قوه قضاییه ارسال می شود.امری که با سخنان امروز احمد مسجد جامعی با تردید مواجه شد.گزارش شورا، شهرداری و وزارت کشور آماده شده و هنوز مشخص نیست که چه زمانی قرار است مقصر مرگ دو زن در فاجعه آتش سوزی خیابان جمهوری مشخص شود. هر چند رفتار شهرداری و دیگر مسئولان شهری تهران نشان داده که آن ها دوست دارند مثل همیشه، مقصر از سطح "انسان" به "اشیا" تقلیل پیدا کند. افرادی که به گفته بستگان قربانیان، حتی از یک "عذرخواهی" ساده امتناع کرده اند.

 

 

 

  

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب