امروز: سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ [2020/04/07]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 18979 تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۳:۵:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

افشای هک شدن یک میلیارد حساب کاربری در یاهو/ فروش 4.8 میلیارد دلاری یاهو به وریزون به خطر افتاد

خبرایران:یاهو روز گذشته از شناسایی نفوذ دیگری به حساب‌های کاربران خود خبر داده که منجر به سرقت اطلاعات بیش از یک میلیارد حساب کاربری شده است.
افشای هک شدن یک میلیارد حساب کاربری در یاهو/ فروش 4.8 میلیارد دلاری یاهو به وریزون به خطر افتاد

به گزارش خبرایران  به نقل از مرکوری نیوز، کارشناسان معتقدند افشای این موضوع پس از افشای عملیات هکری بر ضد یاهو در سه ماه قبل به طور جدی آینده یاهو را تهدید می‌کند.

پیش از این گفته می شد که شرکت مخابراتی وریزون قصد دارد با پرداخت 4.8 میلیارد دلار یاهو را خریداری کند، اما مشخص نیست با توجه به سوابق بد این شرکت در حفاظت از حریم شخصی کاربران وریزون همچنان علاقه مند به خرید یاهو باشد.

با توجه به اخبار منتشر شده یاهو قربانی بزرگترین حملات هکری در طول تاریخ بوده است، البته این شرکت به علت همکاری گسترده با سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی ایالات متحده و تسهیل دسترسی آنها به ایمیل های خصوصی کاربران هم بسیار نامحبوب شده و بسیاری از سازمان های مدافع حریم شخصی بدان علت که این شرکت این موضوع را از شهروندان مخفی کرده از آن شکایت کرده‌اند.

بر اساس اطلاعیه یاهو سرقت اطلاعات یک میلیارد حساب کاربری این شرکت در سال 2013 رخ داده و در سال 2014 هم هکرها توانسته بودند اطلاعات حداقل نیم میلیارد حساب کاربری را سرقت نمایند. یاهو معتقد است این دو عملیات هکری جداگانه اتفاق افتاده و ارتباطی یا یکدیگر ندارند.

این شرکت قبلا مدعی حمایت یک دولت خارجی از این اقدام شده بود، ولی این بار فرد یا دولتی را به این اقدام هکری متهم نکرده است. یاهو می گوید هکرها این بار با نفوذ به حساب های کاربری یک میلیارد نفر اطلاعاتی مانند اسامی، آدرس های ایمیل، شماره های همراه، تاریخ تولد، سوالات امنیتی افراد و پاسخ های آنها و ... را سرقت کرده اند. اما این اطلاعات حاوی داده های کارت اعتباری و اطلاعات حساب‌های بانکی نیستند.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب