امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/24]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 18739 تاریخ انتشار: یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

امضای تفاهم ‎نامه مطالعه 3میدان نفتی بین شرکت های مناطق نفتخیز جنوب و شلمبرژه

خبرایران:تفاهم ‎نامه مطالعه و تهیه طرح توسعه میدان های رگ ‎سفید، پارسی و شادگان در خوزستان میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت شلمبرژه روز یکشنبه در اهواز امضا شد.
امضای تفاهم ‎نامه مطالعه 3میدان نفتی بین شرکت های مناطق نفتخیز جنوب و شلمبرژه

شلمبرژه (Schlumberger) بزرگترین شرکت خدمات نفتی در جهان است؛ این شرکت بین‌المللی حدود 123 هزار کارمند از 140 ملیت مختلف دارد و هم اکنون در 85 کشور فعالیت می‌ کند؛ دفاتر مرکزی کمپانی شلمبرژه در شهرهای هیوستون آمریکا، پاریس و لاهه هلند قرار دارند.
به گزارش ایرنا این تفاهم ‎نامه با حضور جمعی از مسئولان استانی و کشوری و نمایندگان شرکت های اتریش و آلمان در سرسرای امام رضا(ع) باشگاه نفت در اهواز به امضا رسید.
این تفاهم نامه به امضای بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و آنتونی بومن مسئول بخش تولید شرکت شلمبرژه رسید.
درچارچوب این تفاهم نامه که بر مبنای الگوی قراردادی ویژه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب امضا شده ، شرکت شلمبرژه مطالعه و تهیه طرح توسعه مخازن آسماری، بنگستان و خامی میدان رگ‎ سفید، مخازن آسماری میدان پارسی و مخازن آسماری و بنگستان میدان شادگان را انجام خواهد داد.
مطالعات میدان ‎های موضوع این تفاهم ‎نامه و سایر میدان های منتخب این شرکت به شرکت ‎ها یا کنسرسیوم ‎های دیگر نیز داده می شود و بر اساس رویه ‎ای که شرکت ملی نفت ایران تعیین می کند، کنسرسیوم برتر برای توسعه هر میدان مشخص خواهد شد.
الگوی جدید قراردادهای نفتی به پیشنهاد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و موافقت و ابلاغ وزیر نفت با مشارکت کارشناسان این شرکت تدوین و پس از تصویب در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، اجرا می شود.
این مدل از قراردادها در قالب الگوی قراردادهای وزارت نفت و منطبق با کلیات آن بوده و در راهبری توسعه و تولید تابع شرایط میادین نفتی و ساختار فنی و تخصصی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که برای نخستین بار در صنعت نفت اجرا می شود.
با اعلام و تایید وزیر نفت، چهار میدان پارسی، کرنج، رگ سفید و شادگان شامل ٩ مخزن برای توسعه بر اساس چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در نظر گرفته شده که روز یکشنبه، دومین تفاهم ‎نامه با شرکت شلمبرژه امضا شد.
نخستین تفاهم ‎نامه و قرارداد محرمانگی مبتنی بر چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب روز چهارشنبه سوم آذر بین این شرکت و کنسرسیوم پرگس متشکل از ١١ شرکت اروپایی، کانادایی، آسیایی و دانشگاه صنعتی شریف با هدف مطالعه ٢ میدان کرنج (مخازن آسماری، پابده و خامی) و شادگان (مخازن آسماری و بنگستان) امضا شد.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب