امروز: دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ [2020/01/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 17967 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲:۴۹:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

دکترعلی ربانی خبرداد؛

مرکزمتابولیک ایران به زودی درمرکزطبی کودکان تهران راه اندازی می شود/ خانواده ها از پرخوری کودکان جلوگیری کنند/ بیش از۵۰بیماری متابولیک و۸ بیماری شایع درنوزادان غربالگری خواهد شد

خبرایران: رئیس بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان بااشاره به اینکه چاقی عامل بروز بسیاری از بیماری ها است از خانواده ها تقاضا کرد به این موضوع توجه جدی داشته باشند و از پرخوری کودکان جلوگیری کنند.
مرکزمتابولیک ایران به زودی درمرکزطبی کودکان تهران راه اندازی می شود/ خانواده ها از پرخوری کودکان جلوگیری کنند/ بیش از۵۰بیماری متابولیک و۸ بیماری شایع درنوزادان غربالگری خواهد شد

به گزارش خبرنگارخبرایران،نشست خبری «بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان» صبح امروز 25 مهرماه 1395 با حضور«دکترعلی ربانی» رئیس بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان،«دکتر رضا شروین بدو»دبیرعلمی بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان،«تهمینه ناجی» تروما و اورژانس و اصحاب رسانه درمرکز طبی کودکان تهران برگزار و دراین نشست خبری«دکترعلی ربانی» رئیس بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان اظهارداشت: بیش از ۵۰ بیماری متابولیک و ۸ بیماری شایع در نوزادان در این مرکز غربالگری خواهد شد که کمک بسیار مناسبی به وزارت بهداشت در جمع آوری اطلاعات و برنامه ریزی دقیق و مناسب است.

رئیس بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان با اشاره به اینکه مرکز متابولیک ایران به زودی در مرکز طبی کودکان تهران راه اندازی می شود، تصریح کرد: درحال حاضر سه نوع بیماری غربالگری می شود که با راه اندازی این مرکز امکان غربالگری ۶۰ نوع بیماری اعم ازمتابولیک و شایع در نوزادان فراهم می شود.

وی خاطرنشان کرد:این مرکز علاوه بر غربالگری نوزادان، می توان برای بیماریابی کودکان هم بهره برد تا از گسترش برخی از بیماری ها در جامعه جلوگیری کرد و این مجموعه به صورت پایلوت در مرکز طبی کودکان تهران راه اندازی خواهد شد و سپس به پنج مرکز توسعه می یابد و در نهایت در اغلب نقاط کشور ایجاد خواهد شد.

دکترربانی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین معضل و نگرانی که در جامعه با آن روبرو هستیم چاقی مفرط کودکان است، افزود: این موضوع می تواند خطرات جدی برای آنان ایجاد کند.

وی پرخوری، کم تحرکی و ساختار فرهنگی را از مهمترین عوامل ایجاد این معضل در جامعه دانست و گفت: برخی خانواده ها تصور می کنند که کودکان هرچه بیشتر بخورند، سالم تر خواهند بود که این تصور غلط باید اصلاح شود.

رئیس بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان بااشاره به اینکه چاقی عامل بروز بسیاری از بیماری ها است از خانواده ها تقاضا کرد به این موضوع توجه جدی داشته باشند و از پرخوری کودکان جلوگیری کنند.

وی ثبت برخی از بیماری ها از جمله متابولیک و نقص ایمنی را از جمله کارهای در دست اقدام این مرکز درمانی اعلام کرد و گفت: مسئولان با این اطلاعات می توانند برنامه ریزی جامعی دراین زمینه انجام دهند.

ربانی بر لزوم تشخیص به موقع برخی از بیماری های متابولیک غیرقابل درمان قبل از تولد نوزادان تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی مناسب می توان از تولد نوزادان مبتلا به ابن نوع بیماری ها جلوگیری کرد.

 

دکترشروین بدو: حضور2500  نفردر بیست وهشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان  

دکتر رضا شروین بدو، دبیرعلمی بیست و هشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان نیز در نشست خبری این همایش، به استقبال خوب پزشکان از این رویداد علمی اشاره و پیش بینی کرد که در این همایش حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شرکت خواهند کرد.

وی اظهار کرد: ۲۰۰ سخنران در قالب این همایش مطالب خود را ارائه خواهند کرد که از این تعداد ۲۲ سخرانی مربوط به صاحب نظران برجسته طب کودکان خارج از کشور است.

بدو، طب نوزادی، بیماری رایج در نوزادان، تغذیه کودک، ترویج شیر مادر، اختلالات گوارشی و آلرژی را از جمله موضوعات سخنرانی های این همایش عنوان کرد.

وی، بیماری عفونی و واکسیناسیون، جراحی کودکان، رادیولوژی در کودکان، اختلالات قلبی و بیماری های مادرزادی قلبی، بیماری کلیوی، غربالگری و تشخیص قبل از تولد و اختلالات غدد و متابولیک را از محورهای این همایش برشمرد.

بدو، اولین همایش مراقبت های ویژه کودکان را نیز از برنامه های جانبی این مراسم اعلام کرد و گفت: این برنامه قبل از برگزاری همایش در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه برگزار می شود.

دبیر علمی بیست و هشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان به برگزاری بخش محققان جوان اشاره کرد و افزود: محققان و پژوهشگران جوان در این بخش فرصت ارائه طرح های تحقیقاتی خود در زمینه طب کودکان را به دست می آورند.

وی برگزاری برنامه بازآموزی رادیولوژی کودکان، اختلالات غدد و دیابت و همچنین کارگاه های آموزشی با موضوعاتی مانند تکامل کودکان را از دیگر برنامه های جانبی این همایش عنوان کرد.

بدو گفت: این همایش علاوه بر ارائه آخرین دستاوردها، فرصتی مناسب برای انتقال تجارب و تبادل نظر و همچنین آشنایی با آخرین یافته های علمی، تجهیزات نوین پزشکی و فراورده های دارویی جدید است.

دبیر اجرایی چهاردهمین همایش پرستاری بیماری های کودکان گفت: نقش پرستار کودک با تاکید بر تصمیم گیری و مراقبت اخلاقی، قضاوت بالینی برای پرستاران، پرستاری از کودک، چالش ها، ارزش ها، تنگناها و فرصت ها از جمله محورهای این همایش است.

تهمینه ناجی، تروما و اورژانس، تثبیت و انتقال در بخش های کودکان، کودک خیابانی، کودکان کار و سوء رفتار با کودک، آمادگی والدین برای ترخیص و مراقبت در منزل، مراقبت های تسکینی و تکنیک های کنترل درد، مراقبت از مغز نوزاد نارس، مراقبت های قبل از جراحی کودک، هنر درمانی در مراقبت از کودک، پرستاری از دانشگاه تا بالین، احیاء در کودک، ارتباط با کودک و خانواده، مراقبت خانواده محور و مراقبت معنوی را از دیگر محورهای این کنگره عنوان کرد.

بنابراین گزارش،بیست و هشتمین همایش بین المللی بیماری های کودکان،چهاردهمین همایش پرستاری کودکان و اولین همایش بین المللی پرستاری کودکان از ۲۹ اسفند تا 2 آبان ماه با حضور صاحب نظران برجسته داخلی و خارجی در مرکز طبی کودکان برگزار می شود.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب