امروز: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ [2021/01/16]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 17440 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

رمزگشایی از شهادت شهید شاخص سال در«شهید نفوذ»

خبرایران : جواد موگویی که چندی پیش با ساخت مستند پرونده های ناتمام خبرساز شد، این روزها مشغول تولید مستندی از زندگی شهید منتظر قائم به عنوان شهید شاخص سال 95 سازمان بسیج است.
رمزگشایی از شهادت شهید شاخص سال در«شهید نفوذ»

به گزارش خبرایران از روابط عمومی مرکز تخصصی فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج، مستند "شهید نفود" که با محوریت زندگی شهید محمد منتظرقائم به واکاوی ابعاد پنهان شهادت این شهید در واقعه طبس می پردازد تا 13 آبان امسال آماده نمایش خواهد شد.

مستند "شهید نفود"  به کارگردانی جواد موگویی و به تهیه کنندگی اداره فیلم و نمایش بسیج این روزها با پشت سرگذاشتن مراحل پیش تولید خود به ضبط مصاحبه ها با شاهدان واقعه طبس و همچنین خانواده شهید و مسئولین وقت رسیده است.

بنا به گقته موگویی، کارگردان مستند، از اوایل خردادماه  مراحل تحقیقاتی پروژه آغاز شده و این مراحل به دو شاخه استفاده از اسناد و منابع کتابخوانی و روزنامه های فارسی و  انگلیسی زبان و همچنین انجام مصاحبه هایی با شاهدان واقعه و مسئولین وقت تقسیم شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون بخش اول تحقیقات پروژه به طور کامل به پایان رسیده است و در حال حاضر مشغول ضبط مصاحبه ها به عنوان بخش دوم تحقیقات هستیم.

لازم به ذکر است، شهید محمد منتظرقائم، فرمانده اسبق سپاه یزد که در دوران ریاست جمهوری بنی صدر،  پس از واقع طبس به همراه چند نفر دیگر برای سرکشی به محل حادثه اعزام می‌شوند که به طرز مشکوکی توسط هواپیماهای منتسب به نیروی هوایی ارتش به شهادت میرسد.

 

 

 

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب