امروز: پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 17154 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

درخطاب به عباس جعفری دولت آبادی مطرح شد؛

نامه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به دادستان تهران/ کاهش ٢٠٠ میلیارد تومانی ارزش شرکت‌های بورسی صندوق ذخیره طی ۲ هفته گذشته

خبرایران:مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگبان طی نامه‌ای به دادستان تهران خواهان بررسی عملکرد صندوق و برخورد جدی با متخلفان شد.
نامه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به دادستان تهران/ کاهش ٢٠٠ میلیارد تومانی ارزش شرکت‌های بورسی صندوق ذخیره طی ۲ هفته گذشته

به گزارش خبرایران، شهاب‌الدین غندالی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان طی نامه‌ای به دادستان تهران خواهان بررسی عملکرد صندوق و برخورد جدی با متخلفان شد.

در این نامه خطاب به عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران آمده است: «احتراماً همانگونه که مستحضرید اخیراً برخی از افراد سودجو و فرصت طلب در حوزه اقتصاد کشور با سوءاستفاده از حساسیت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نسبت به جایگاه، حقوق و دارایی فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان، با استراتژی فرار به جلو و خرید زمان جهت حفظ منافع نامشروع خود، اقدام به شایعه‌پراکنی و اتهام زنی‌های غیر اسلامی و انسانی به اینجانب، خانواده و مدیران شرکت‌های تابعه صندوق نموده‌اند.

حضرتعالی نیک مستحضرید طی سه سال گذشته با کمک دادستانی محترم تهران به ویژه معاون محترم جناب آقای نجفی در موضوع استیفای حقوق فرهنگیان در بانک سرمایه چه مرارت‌ها و فشارهایی وارد گردید که به خواست خداوند منجر به اصلاح امور بانک و بازگشت بخش قابل توجهی از مطالبات این بانک شد. حال چند روزی است که بدهکاران بزرگ باقیمانده با سوء استفاده از حسن نظر تعداد اندکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و همکاری برخی رسانه‌های فرصت‌طلب و کانال های جعلی تلگرامی سعی در تشویش اذهان پاک معلمان ایران اسلامی در آستانه شروع سال تحصیلی جدید داشته و علی‌رغم هشدارهای مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر در اولویت قرار داشتن اقتصاد در کشور و عدم تشویش اذهان آموزش و پرورش که به فرموده ایشان نزدیک به ٦٠ درصد از جامعه را به صورت مستقیم درگیر می‌نمایند، همچنان بر گزافه گویی و تهمت های سنگین و غیر قابل باور اصرار می ورزند.

برادر ارجمند، جنابعالی نیک می‌دانید مطابق با صورت‌های مالی منتشر شده طی سه سال گذشته، علی رغم رکود شدید اقتصادی با تلاش مدیران و همکاری نهادهای نظارتی دارایی اعضای صندوق نزدیک به ٣٠٠ درصد نسبت به ١٧ سال ماقبل آن افزایش یافته و همچنان به یاری خداوند این روند ادامه خواهد داشت.

جای بسی تعجب است که یکی از نمایندگان محترم در حالی اتهام فساد بزرگ می‌زند که مبلغ مورد ادعای وی از کل دارایی‌های مجموعه بیشتر بوده و عجیب‌تر آنکه سه هزار و سیصد میلیارد تومان ٥ نفر معلوم‌الحال را به همسر و فرزند بنده نسبت می‌دهد.

بسیار متأثرم از اینکه علی‌رغم اعلام مکرر مبنی بر آغوش باز مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای نمایندگان خدوم ملت جهت دسترسی آزاد به اطلاعات، متأسفانه تعداد اندکی از آنان با اهداف نامعلوم بدون مراجعه به اسناد و مدارک، بهترین شرکت‌های زیرمجموعه صندوق از جمله ماشین سازی اراک را که علی‌رغم افت بازار سرمایه در سه سال گذشته، رشد سه برابری در ارزش بازار را تجربه کرده است هدف قرار می‌دهند. در حالی که در تمامی این سه سال به لطف خداوند، نهادهای نظارتی اشراف کاملی به عملکرد مجموعه داشته و کوچکترین مسائل را رصد نموده‌اند.

کمترین اثر این تهاجم ناجوانمردانه در طی دو هفته گذشته کاهش بیش از ٢٠٠ میلیارد تومانی ارزش شرکت‌های بورسی این مجموعه و مهم‌ترین تأثیر آن خدشه‌دار نمودن اعتبار عمومی جامعه بزرگ فرهنگیان و به بیراهه کشاندن استیفای حقوق معلمان، تشویش اذهان و احساسات پاک ایشان در آستانه سال تحصیلی جدید می باشد.

سخن بسیار است و لیکن اینجانب به عنوان عالی ترین مقام اجرایی مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن اعلام آمادگی کامل جهت در اختیار قرار دادن تمامی اسناد و مدارک لازم به نمایندگان محترم در کمیته شفاف‌سازی توافق شده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و مقام عالی وزارت، از جنابعالی تقاضا دارم با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع و جامعه فرهنگیان، دستور فرمائید ضمن بررسی عملکرد مجموعه، ریشه‌های این حرکت ناشایست و غیر اسلامی و انسانی را شناسایی فرموده و اقدامات لازم را جهت برخورد جدی با متخلفین صادر فرمائید.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب