امروز: شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ [2019/10/19]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 16877 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱:۵۶:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

ابراهیم داروغه زاده خبرداد؛

تقدیر از رامبد جوان درنخستین جشنواره فیلم سلامت/ بزرگداشت «پوران درخشنده» به دلیل ساخت فیلمهایی در عرصه سلامت/ هدف ما جلب نظر فیلم سازان، هنرمندان و برنامه سازان به موضوع سلامت است

خبرایران: دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت گفت: پردیس سینمایی از ۱ تا ۵ شهریورماه و از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب فیلمهای جشنواره فیلم سلامت را به نمایش درخواهد آورد.
تقدیر از رامبد جوان درنخستین جشنواره فیلم سلامت/ بزرگداشت «پوران درخشنده» به دلیل ساخت فیلمهایی در عرصه سلامت/ هدف ما جلب نظر فیلم سازان، هنرمندان و برنامه سازان به موضوع سلامت است

به گزارش خبرنگارخبرایران، نشست خبری نخستین جشنواره فیلم سلامت صبح امروز 25 مرداد ماه 1395 با حضور «محمدهادی ایازی» معاون اجتماعی وزارت بهداشت ،«ابراهیم داروغه زاده» دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت و اصحاب رسانه در سالن آفتاب مجموعه ایوان شمس برگزار و دراین نشست خبری «محمدهادی ایازی» معاون اجتماعی وزارت بهداشت اظهارداشت: در چند سال گذشته ارتباط بسیار خوبی با رسانه ها برقرار کردیم و حاصل آن هم برگزاری نخستین جشنواره فیلم سلامت است. در حقیقت این جشنواره با هدف ایجاد ارتباط بین جامعه هنری و موضوع سلامت برگزار می شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: اگر بخواهیم مسئله سلامت و اصلاح سبک زندگی در جامعه بسط و گسترش پیدا کند باید از طریق هنرمندان و اصحاب فرهنگ اقدام کنیم. البته در گذشته اقدامات خوب در حوزه سلامت انجام شده است ولی دغدغه های ما آنقدر زیاد است که بیش از این باید از هنرمندان برای فرهنگ سازی در این حوزه استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی های انجام شده 50 درصد از فوتی های کشور بر اثر بیماری های قلبی و عروقی است. همچنین موضوعاتی چون تحرک، مصرف نمک، قند و چربی نیز در سلامت جامعه بسیار مهم و اساسی است  و ما در وزارت بهداشت 300 فیلم ساخته شده در سه دهه اخیر سینما را مورد بررسی قرار دادیم که بر این اساس این بررسی ها نشان می دهد آقایان 2 برابر و خانم ها 4 برابر در دهه دوم به نسبت دهه اول بعد از انقلاب از سیگار در فیلم ها استفاده کرده اند.

دکترایازی عنوان داشت: استفاده از سیگار توسط آقایان 4 برابر و خانم ها 10 برابر در فیلم ها در دهه سوم به نسبت دهه دوم بعد از انقلاب افزایش داشته و ما در دوره جدید فعالیت و مدیریت وزارت بهداشت شورای فرهنگ سلامت را راه اندازی کرده ایم که تا روز گذشته تعداد 66 جلسه فرهنگی با موضوع و محور سلامت برگزار کرده است. بر این اساس در این جلسات اصحاب فرهنگ و صاحب نظران در حوزه سلامت حضور داشته اند.

وی ابرازداشت: ساخته شدن مجموعه تلویزیونی "پریا" و اقدامات دیگر هنری در حوزه سلامت حاصل برگزاری چنین جلساتی در وزارت بهداشت است. همچنان که می بینیم موضوع ایدز و مدیریت سلامت در سریال «پریا» خاطرنشان شده است و از جامعه هنری و سینمایی برای همراهی با برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر می کنم و امیدوار هستم این جشنواره استمرار داشته باشد تا به سلامت مردم کمک کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در پایان گفت: پیرامون پرونده پزشکی مرحوم عباس کیارستمی هم باید عرض کنم که بسیار متاسفم که این واقعه تلخ اتفاق افتاده است. بر این اساس باید اعلام کنم که دکتر هاشمی وزیر بهداشت در طول دوران بیماری 6 بار از ایشان عیادت کرده است. همچنین وزارت بهداشت در جلساتی که داشته است به این موضوع پرداخته است که در روزهای آینده نتایج آن به مردم اطلاع داده خواهد شد.

ابراهیم داروغه زاده دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت نیز در این نشست خبری اظهارداشت: برگزاری جشنواره ها بدون کمک و یاری رسانه ها امکان پذیر نیست. بر این اساس جشنواره ها زمانی اثرگذار است که پیام آن توسط رسانه ها به مردم و جامعه منتقل شود.

دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت افزود: نخستین دوره از جشنواره فیلم سلامت با هدف جلب نظر فیلم سازان، هنرمندان و برنامه سازان به موضوع سلامت آغاز به کار کرده است. البته همه می دانیم که مهمترین وظیف دولت تامین سلامت جامعه در تمامی ابعاد آن است ولی نخستین چیزی که از موضوع سلامت به ذهن مردم جامعه می رسد دارو و درمان است.

وی تاکید کرد: این جشنواره روبرویی دغدغه فیلم سازان با مسئولان در حوزه سلامت است. بر این اساس امیدوار هستیم تا شاهد آثار بهتر و کیفی تری در سال های آینده باشیم. در حقیقت از فیلم سازان کمک می خواهیم تا آثار بهتری را در سال های بعدی شاهد باشیم و پردیس سینمایی چارسو به عنوان کاخ جشنواره اعلام شده است. این پردیس سینمایی از 1 تا 5 شهریورماه و از ساعت 10 صبح تا 10 شب فیلمهای این جشنواره را به نمایش درخواهد آورد.

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه های ما در قالب برگزاری این جشنواره می توان به نمایش فیلم های برگزیده این دوره از جشنواره از تلویزیون اشاره کرد. بر این اساس با شبکه‌های 3 و 4 تعاملاتی صورت گرفته است تا پس از جشنواره فیلمهای برگزیده آن را روی آنتن ببرند.

دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت یادآور شد: از دیگر اقدامات ما می توان به هماهنگی برای نمایش مستندهای برتر این دوره از جشنواره از شبکه مستند سیما اشاره کرد. همچنین در اختتامیه جشنواره فیلم سلامت دو بزرگداشت خواهیم داشت. بزرگداشت نخست برای «پوران درخشنده» برای ساخت فیلمهایی در عرصه سلامت است و دومین بزرگداشت برای «رامبد جوان» برای ترویج فرهنگ سلامت و نشاط در سطح کشور می باشد.

داروغه زاده درپایان گفت: در برنامه های آینده ما برگزاری جشنواره به صورت سالانه قرار گرفته است. همچنین سازو کار حمایتی برای تولید فیلم هایی با موضوع سلامت تا به امروز نبوده که به دنبال ایجاد این ساز و کارها برای تولید فیلم های بسیار خوب در این حوزه هستیم.

بنابراین گزارش؛ نخستین جشنواره فیلم سلامت از 1 تا 5 شهریورماه و از ساعت 10 صبح تا 10 شب در پردیس سینمایی چارسو به عنوان کاخ جشنواره برگزار می شود.

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب