امروز: دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ [2020/01/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 1636 تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۸:۱۷:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

«کلاه جادویی و مجسمه مسی» به عصرداستان رسید

خبرایران : محمد حنیف جدیدترین رمان خود با عنوان «کلاه جادویی و مجسمه مسی» را برای چاپ به انتشارات عصر داستان وابسته به بنیاد ادبیات داستانی سپرد.
«کلاه جادویی و مجسمه مسی» به عصرداستان رسید

به گزارش خبرایران به نقل از روابط عمومی بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان، این اثر که در 256 صفحه نوشته شده است، به مفهوم قدرت و عدالت می‌پردازد.

 

در دوازده فصل «کلاه جادویی و مجسمه مسی» دغدغه‌های یک حاکم، آسیب‌های حکومتی و عوامل شکل‌گیری انقلاب اشاره شده است. حنیف اثرش را یک رمان کاملاً ایرانی می‌خواند که در آن به شیوه داستان ایرانی از داستان در داستان، نقالی و قصه‌گویی عامیانه استفاده کرده است.

 

به گفته نویسنده، این رمان از میراث ادبی کهن مثل گزیده اشعار و مفاهیم بکر داستان‌های ایرانی بهره برده و در عین حال که رئالیسم جادویی در آن برجسته است، ریشه در آثار ادبی کهن کشورمان دارد و آن را معرفی می‌کند.

 

حنیف تاکنون 23 اثر به چاپ رسانده که در میان آن‌ها چهار رمان و دو مجموعه داستان دیده می‌شود. رمان «قفس» از این نویسنده برگزیده دهمین دوره جایزه کتاب سال غنی‌پور در بخش داستان دفاع مقدس شده است.

 

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب