امروز: جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ [2019/11/15]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 16337 تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

از سوی بانک دی اعطا شد؛

تسهیلات ۱۰۰ میلیاردی بانک دی برای تولید فرآورده‌های پلاسمایی

خبرایران : بانک دی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به یکی از شرکت‌های تولید کننده فرآورده‌های پلاسمایی و بیولوژیک مورد نیاز بیماران ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرد.
تسهیلات ۱۰۰ میلیاردی بانک دی برای تولید فرآورده‌های پلاسمایی

به گزارش خبرایران، معاونت اعتبارات و بازاریابی بانک دی با هدف کمک به تولید ملی و ارتقاء صنایع داخلی، اعطای تسهیلات به بخش‌های تولیدی و حیاتی کشور را در اولویت برنامه‌های سال ۹۵ خود قرار داده و در این زمینه در سه ماهه اول سال جاری به یک شرکت تولید کننده محصولات پزشکی تسهیلات ارائه کرد.

تولید دارو از پلاسمای خون برای بیماران خاص از جمله پروژه‌های علمی روز دنیا در زمینه داروسازی است و اغلب کشورهایی که از اهداء کنندگان خون قابل توجهی برخوردارند، گام در مسیر تولید این داروها می‌گذارند.

پلاسمای خون یا آب خون مایعی است که ۹۱ درصد آن را آب، یک درصد املاح و یون‌های معدنی، هفت درصد پروتئین و یک درصد باقی‌ مانده را ویتامین‌ها، مواد قندی و لیپیدی، هورمون‌ها، اسیدهای آمینه، گلوکز و چربی و مواد دفعی تشکیل می‌دهند. با این وجود پلاسما عنصر تشکیل دهنده ۵۵ درصد خون و یکی از عناصر حیاتی در طبیعت است که مطابق پژوهش‌های علمی می تواند مواد اولیه برخی داروهای بیولوژیک را تشکیل دهد.

بانک دی پیش از این سبد تسهیلاتی ویژه‌ای برای جامعه پزشکان و تولیدکنندگان صنایع پزشکی در نظر گرفته و تسهیلات متنوعی را پرداخت کرده بود.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب