امروز: یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ [2020/02/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 15954 تاریخ انتشار: جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۹:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن اعلام کرد؛

گشوده شدن فضای بین المللی فرصت تامین مالی طرحهای صنعتی را فراهم می سازد/ تحقق اقتصاد مقاومتی که از ضرورت های اقتصادی کشورمان است

خبرایران: مدیرعامل بانک صنعت ومعدن گفت : امروز با گشوده شدن فضای بین المللی، امکان فعالیت و تامین مالی طرح های صنعتی در مسیر توسعه کشور فراهم می شود و در این چارچوب بهره گیری از ظرفیت های داخلی مورد تاکید است.
گشوده شدن فضای بین المللی فرصت تامین مالی طرحهای صنعتی را فراهم می سازد/ تحقق اقتصاد مقاومتی که از ضرورت های اقتصادی کشورمان است

به گزارش خبرایران به نقل از روابط عمومی بانک صنعت ومعدن، علی اشرف افخمی به مناسبت فرارسیدن روز صنعت و معدن در پیامی افزود: اکنون بخش صنعت کشورمان مرحله ویژه ای را پشت سر می گذرد و با پایان یافتن دوران تحریم و عملی شدن برجام بر حساسیت امر افزوده و مسئولیت های زیادی را متوجه تصمیم گیران اقتصادی و بویژه فعالان صنعتی کرده است.

وی در پیام خود آورده است : جبران دورانی که روند توسعه صنعتی کشورمان با کندی روبرو شده بود، نیاز به دستیابی به شتاب مناسب توسعه و تحقق توسعه صنایع بزرگ و زیربنایی، هماهنگ و همگام با صنایع کوچک و متوسط دارد.

افخمی بانک صنعت و معدن را به عنوان تنها بانک توسعه ای و تخصصی بخش صنعت و معدن کشور معرفی کرد که در سال های تحریم طرح های بزرگ فولادی ، سیمانی، پتروشیمی و نیروگاهی را که از مبانی توسعه پایدار و بالنده محسوب می شوند، تامین مالی کرده و بعضی از آنها به بهره برداری رسیده است.

وی خاطرنشان ساخته است، شناختن ظرفیت های منطقه ای و تامین مالی طرح های کوچک و زودبازده نقش مهمی در اشتغالزایی دارد و سیاست های این بانک نیز توجه به صنایع یاد شده را هدف گرفته است.

به اعتقاد افخمی، تحقق اقتصاد مقاومتی که از ضرورت های اقتصادی کشورمان است و رهبر فرزانه انقلاب همواره برآن تاکید دارند به عنوان اهداف اساسی است که در تدوین برنامه ها به آن نگاهی ویژه می شود و با تقویت هسته های اساسی توسعه ، نظیر تامین مالی صنایع مادر و بالادستی، فن آوری های نوین و استفاده از تمامی ظرفیت های داخلی برای دستیابی به اقتصاد درونزا و مستقل در مسیر آن حرکت صورت می گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد: برنامه ریزی مناسب و تجهیز منابع بانک های توسعه ای، بتواند زمینه دستیابی به جایگاهی شایسته در رتبه های توسعه یافتگی صنعتی جهانی برای کشور فراهم سازد.

بنابراین گزارش ، جمهوری اسلامی دارای پنج بانک توسعه ای است که مسکن، کشاورزی، صنعت ومعدن، توسعه تعاون و توسعه صادرات را شامل می شود .

براساس تقویم روز 10 تیرماه به عنوان روز صنعت ومعدن نامگذاری شده است .

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب