امروز: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ [2020/11/23]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 13617 تاریخ انتشار: شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۶:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

طی دو مرحله ارزیابی آثار توسط شورای هنری؛

205 اثر به نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر راه یافت

خبرایران: شورای هنری هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، طی 2 مرحله ارزیابی آثار رسیده به این رویداد هنری، 205 اثر و پروژه هنری را برای حضور در نمایشگاه این دوره از جشنواره انتخاب کردند.
205  اثر به نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر راه یافت

به گزارش خبرایران از روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، شورای هنری این دوره از جشنواره متشکل از جمشيد حقيقت‌شناس، بهرام کلهرنیا، رضا یساولی، بهمن عبدی، مهنوش مشیری، اصغر کفشچیان‌مقدم، ایرج نعیمایی، مهران هوشیار، محمدمهدی رحیمیان و پریسا خضابی، طی بررسی دو مرحله‌ای آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره؛ 205 اثر را برای حضور در نمایشگاه جشنواره هشتم تجسمی فجر انتخاب کردند.

هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با استقبال هنرمندان داخلی و 40 کشور جهان روبرو شد و 9230 اثر از سوی 4915 هنرمند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. در مرحله انتخاب اولیه، شورای هنری بر اساس عکس و استیتمنت هنرمندان اقدام به ارزیابی آثار کردند و 378 اثر از 330 هنرمند را برای مرحله دوم ارزیابی آثار انتخاب کردند.

بر همین اساس در مرحله دوم ارزیابی آثار، شورای هنری بر اساس رویت اصل آثار به ارزیابی پرداختند و طی جلسات مختلف با بررسی آثار از جهت غنای مفهومی و شاخصه‌های تکنیکی، مبتنی بر گفتمان و مؤلفه‌های هنر معاصر، آثار را گزینش کردند و 205 اثر و پروژه هنری از 205 هنرمند را برای نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر انتخاب کردند.

گفتنی است، هنرمندانی که اصل آثار خود را به جشنواره ارسال کرده بودند، می‌توانند با مراجعه به سایت این رویداد هنری به نشانی: www.ivafestival.ir از نتیجه قطعی پذیرش آثار و حضور در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر اطلاع کسب نمایند.

هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از 9 بهمن تا 17 اسفندماه سال جاری به دبیرکلی مجتبی آقایی برگزار می‌شود.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب