امروز: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ [2019/07/20]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 12294 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

توهین مفتی درباری سعودی به سوگواران حسینی

خبرایران: «شیخ عبدالعزیز آل شیخ»، مفتی درباری سعودی، عزاداران و سوگواران حسینی را بدعت‌گذار نامید که این توهین با واکنش شدید علمای شیعه قطیف مواجه شد.
توهین مفتی درباری سعودی به سوگواران حسینی

به گزارش خبرایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «وطن»، «شیخ عبدالعزیز آل‌شیخ»، که وی را به‌عنوان مفتی اعظم عربستان و رئیس هیئت علمای این کشور می‌شناسند، در یک برنامه تلویزیونی با شبکه «المجد» عربستان، مراسم عزاداری و سینه‌زنی شیعیان در ایام محرم را مغایر با تعالیم قرآن کریم و سنت نبوی دانست.
وی با این ادعا که عزادارن حسینی بدعت‌گذار هستند، افزود: کسانی که در ماه محرم و روز عاشورا عزاداری و سینه‌زنی به راه می‌اندازند، بدعت‌گذار هستند و تنها ادعای محبت اهل‌بیت رسول الله (ص) را دارند.
علمای شیعه منطقه قطیف در الشرقیه عربستان، ضمن محکوم‌کردن اظهارات مفتی این کشور، آن را توهین به مذهب شیعه دانستند.
براساس این گزارش، شماری از فعالان شیعی منطقه قطیف اظهارات مفتی عربستان را تحریکی برای کشتار مسلمانان شیعه دانستند و این سخنان را در راستای تشویق برای افزایش عملیات تروریستی علیه شیعیان قملداد کردند.
پس از حمله مسلحانه در روز جمعه (24 مهر) به حسینیه‌ای در منطقه سیهات در قطیف که منجر به کشته شدن 5 نفر شد، اهالی قطیف رژیم آل‌سعود را مسئول اصلی این عملیات دانستند.

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب