امروز: پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ [2019/04/25]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 11377 تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱:۱۵:۱۰ بعد از ظهر نسخه چاپی

فراخوان هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان منتشر شد

خبرایران: جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان از سوی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان با نگاه ویژه به نقش ناشر به صورت دوسالانه برگزار می شود، بر این اساس فراخوان هشتمین دوره جشنواره کتاب برتر که قرار است در سالجاری برگزار شود با هدف بررسی و ارزیابی کتاب‌های چاپ اول تولید سال 92و 93 منتشر شد.
فراخوان هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان منتشر شد
به گزارش خبرایران از روابط عمومی انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک ،ناشران کودک و نوجوان حداکثر تا تاریخ 15/6/ 94 فرصت دارند نسبت به ارسال آثار فاخر کودک و نوجوان خود که در صورت تمایل به ضمیمه ویژگی‌های آنها نیز قید شده باشد، اقدام کنند.
براساس بندهای فراخوان ششمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان برخی از ملاک ارزیابی  متن شامل شعر، داستان و متون علمی و آموزشی، بهره‌گیری از تخیل، حفظ عناصر داستان و نوآوری در سبک نگارشی و استفاده از مفاهیم قابل درک برای مخاطبان کودک و نوجوان درج شده است.
خلق فضای تصویر مناسب با متن، همراهی متن با تصویر، مطابقت تصویر به کار رفته با مستندات تاریخی و علمی، نوآوری در فرم و رنگ و طراحی جلد مناسب کتاب از جمله ملاک‌های ارزیابی هیأت داوران اشاره شده در فراخوان برای بخش تصویر و گرافیک است.
همچنین در بخش داوری مدیریت نشر، نوآوری، خلاقیت و نیاز سنجی در انتخاب و سفارش موضوع کتاب ، ویراستاری و استفاده از قطع مناسب برای کتاب، کیفیت چاپ و صحافی مورد توجه هیأت داوران این بخش است.
در بخش ترجمه نیز امانت‌داری، صحت و دقت در ترجمه، درج مشخصات شناسنامه‌ای متن اصلی ترجمه مناسب با سبک ادبی و زبانی متن اصلی ملاک نظر ارزیابان این بخش خواهد بود.
ناشرانی که تمایل به شرکت در این جشنواره دارند می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در بلوار کریمخان زند،ابتدای حافظ،کوی هورچهر، پ 13 واحد 2 ارسال نماید.
 

 

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب