امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ [2018/12/16]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 1082 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲:۳۴:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرداد؛

اعتماد را به جامعه هنری بازمی‌گردانیم / کاهش تصدی‌گری دولت / واگذاری امور به بخش خصوصی و اصناف

خبرایران : علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم دیدار هنرمندان با رییس‌جمهور با بیان این‌که اعتماد را به جامعه هنری بازمی‌گردانیم، گفت: خانه سینما گشوده شد و می‌کوشیم دیگر خانه‌های اهالی فرهنگ و هنر را نیز پررونق‌تر و آبادتر کنیم.
اعتماد را به جامعه هنری بازمی‌گردانیم / کاهش تصدی‌گری دولت / واگذاری امور به بخش خصوصی و اصناف

به گزارش خبرایران، علی جنتی شامگاه چهارشنبه، 18 دی‌ماه، در آیین دیدار هنرمندان با حسن روحانی که در تالار وحدت تهران برگزار شد، افزود: خاری که از پای سینمای ایران درآمده، راه را برای حرکت پراقتدار صنعت سینمای کشور به آینده هموار کرد و  امروز جامعه و فرهنگ کشور بیش از هر زمان دیگر نیازمند فضا برای گفت‌وگوست؛ گفت‌وگو بین گروه‌هایی که بحث‌های آشکار و پنهان، بذر جدایی و تفرقه را بین آن‌ها کاشته است و به ناحق به این سرمایه‌های بزرگ اجتماعی بدگمان شده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به رییس‌جمهوری و هنرمندان حاضر گفت: در طلیعه بهار تدبیر و امید و ماه‌هایی که گذشت، کوشیدیم بر اساس رهنمودهای جناب‌عالی اعتماد را به جامعه هنری بازگردانیم.

جنتی یادآور شد: ما مدیرانی را برگزیدیم که فرهنگ و هنر را می‌شناسند، به اهالی فرهنگ عشق می‌ورزند و در جهت هدایت و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی - هنری تلاش می‌کنند و نه ایجاد موانع و عوامل بازدارنده.

کاهش تصدی‌گری دولت در بخش فرهنگ و هنر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این‌که شعار ما شفافیت، راست‌گویی، اعتماد متقابل و امانتداری است، گفت: دموکراسی فرهنگی، مردمی کردن فرهنگ و هنر، پاسداری از ارزش‌های ایرانی و اسلامی و رونق بخشیدن به اقتصاد فرهنگ و هنر را از اصول سیاست‌های فرهنگی خود می‌دانیم.

جنتی ادامه داد: کاهش تصدی‌گری دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی و اصناف را راهی مطمئن برای پویایی فرهنگ و هنر می‌دانیم.

او با اشاره به این‌که اهالی فهیم فرهنگ و هنر به خوبی می‌دانند که ره صدساله را نمی‌توان یک‌شبه پیمود، اضافه کرد: آن‌ها از دولت تدبیر و امید انتظار معجزه ندارند، مشکلات داخلی و خارجی را به خوبی حس می‌کنند، به تنگناهای اقتصادی دولت آگاهند و فشارهای سیاسی را در داخل و خارج رصد می‌کنند.

جنتی در ادامه خاطرنشان کرد: اما اهالی فهیم فرهنگ و هنر دولتی را که سکان‌دار آن دکتر حسن روحانی است، دولت فرهنگ و هنر می‌دانند.

 

مطالب پربیننده
آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب