امروز: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ [2021/01/18]
ما را در فیسبوک دنبال کنید ما را در توییتر دنبال کنید ما را در گوگل پلاس دنبال کنید خروجی RSS جستجوی پیشرفته سایت پیوندهای سایت
کد خبر: 10555 تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۸:۲۰:۱۰ قبل از ظهر نسخه چاپی

ازسوی کمپانی ال جی؛

تلویزیون خمیده OLED

خبرایران:کمپانی ال جی مدتی قبل اولین تلویزیون OLED جهان را معرفی کرد. ارائه تلویزیون‌های OLED که خمیده هم بودند باعث شد تا خیلی از علاقه‌مندان به فناوری مفهوم OLED را سهواً هم‌ ردیف واژه خمیده تصور کنند.آنچه که در آن تردیدی نیست این است که OLED آینده تلویزیون‌های ماست، اما OLED واقعاً چیست؟
تلویزیون خمیده OLED
به گزارش خبرایران تلویزیون OLED تلویزیون نسل آینده بازار محسوب می‌شود و طبیعتاً زمانی که تلویزیون‌های LCD در بازار حضور داشتند با ورود تلویزیون LED جایگاه تلویزیون‌های LCD در رتبه پایینتری قرار گرفت. بنابراین تلویزیون OLED نسل بعد از LED است که به زودی بازار را تسخیر خواهد کرد.طراحی بی‌نظیر و بسیار نازک و ظریف این تلویزیون‌ها چشم تمامی دنیا را به خود معطوف کرده است. OLED در واقع انتقال تصاویر بدون هیچگونه لایه های اضافه می‌باشد و همین مسئله باعث شده تا این تلویزیون‌ها بسیار ظریف‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشند.

طبیعتاً تلویزیون‌های LED را هم می‌توان منحنی و خمیده ساخت، ولی باید در نظر داشت که با این کار هم از کیفیت تصویر کاسته‌ایم و هم عمر تلویزیون کم خواهد شد. این مسئله به این دلیل است که تلویزیون LED خمیده در واقع امکان نوردهی به تمام زوایا به خصوص نقاط انحنا را ندارد اما در OLED تک‌تک LEDهای صفحه به طور مستقل این وظیفه را انجام می‌دهند. در ضمن در تمامی تلویزیون‌های LED رقبا از فن به عنوان خنک‌کننده استفاده شده است. با توجه به عمر کم فن‌ها عمر تلویزیون هم به ناچار کم خواهد شد.به دلیل آنکه نقاط تصویر از اطراف و مرکز تلویزیون تا چشم انسان یکسان است تصویر سه‌بعدی به مراتب بهتری را به بیننده منتقل می‌کند، عمق تصویر سه‌بعدی در تلویزیون OLED به مراتب بیشتر از تلویزیون‌های LED می‌باشد.ضمناً OLED تلویزیون سریعتری نسبت به LED است. آیا می‌دانید به چه میزان؟ ۱۰۰۰ برابر! شما تصاویر OLED را ۱۰۰۰ برابر سریعتر می‌بینید. طبیعتاً دیدن فوتبال با OLED لذت دیگری دارد.

عموماً تلویزیون OLED ضخامتی در حدود ۴ الی ۶ میلی‌متر دارد که حتی ظریفترین گوشی تلفن‌همراه هم از این مقدار ضخیمتر است.تلویزیون‌هایدار OLED ای طیف رنگی قویتر و بسیار به رنگ طبیعی نزدیکتری هستند به طوری که رنگ آنها بسیار واقعی به چشم می‌آید.ضمناً OLED می‌تواند هم به صورت خمیده و هم به صورت تخت باشد، OLED نسل جدید و بسیار پیشرفته در زمینه تلویزیون‌هاست که شما را تا ده‌ها سال از تعویض تلویزیون آسوده می‌کند.شرکت ال‌جی الکترونیکس تنها شرکتی است که در حال حاضر تلویزیون OLED تولید می‌کند، البته ظهور تلویزیون‌های منحنی OLED در بازار باعث شده تا از مفهوم OLED تلقی خمیده یا منحنی شود. اما همان طور که در بالا بیان شد این دو مفهوم از زمین تا آسمان با هم فرق دارند. گرچه OLED هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد، اما ویژگی‌های بی‌نظیر این فناوری روزی آینده را تسخیر خواهد کرد.

آخرین اخبار
© استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع (خبرایران) مجاز می باشد.
طراحی، تولید و اجرا: دلتاوب